Garwolin Sport

Marek Janiec obronił tytuł mistrza Garwolina w golfie

Dodano:
garwolin -  Marek Janiec obronił tytuł mistrza Garwolina w golfie

W środę 12 września na polu golfowym w Sobieniach Królewskich odbyły się II Golfowe Mistrzostwa Garwolina. Tytuł mistrza, sprzed roku obronił Marek Janiec (na zdjęciu czwarty od lewej).

Golf to młoda dyscyplina sportowa, rozwijająca się w Polsce dopiero od 25 lat. Obecnie istnieje 27 pól golfowych w Polsce . Garwolin ma takie szczęście, że  nie daleko w odległości  25  km znajduje się pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Jest to pełnowymiarowe pole osiemnasto dołkowe, na którym są rozgrywane zawody rangi międzynarodowej. Kilka osób z miasta Garwolina i z powiatu Garwolińskiego oraz z sąsiedniej gminy Sobienie Jeziory brało udział w II Golfowych Mistrzostwach Garwolina. Zawody odbyły się w dwóch klasyfikacjach.

Stroke Play Brrutto to klasyfikacja najważniejsza, którą wygrywa zawodnik zaliczający wszystkie 18 dołków jak najmniejszą liczbą uderzeń.

Tytuł mistrza Garwolina obronił Marek Janiec. Drugie miejsce i 6 uderzeń więcej to wynik wicemistrza Andrzeja Gniedziuka. Trzecie miejsce należy do Tomasza Paziewskiego mieszkającego obecnie we Wiązownej, ale pochodzącego z naszego miasta.

REKLAMA:


Prowadzona jest też druga klasyfikacja Stableford Nettom polegająca na wyrównaniu szans w rywalizacji gdzie do liczby uderzeń porównuje się właśnie handicap zawodnika.

Każdy zawodnik posiada określony handicap gry - to w skrócie ilość uderzeń jaka potrzebna jest do zaliczenia wszystkich 18 dołków. Im handicap mniejszy tym zawodnik prezentuje wyższy poziom gry.

W tej klasyfikacji kolejne miejsca zajęli: I - Sabała Kazimierz, II - Gniedziuk Andrzej, III - Wielgosz Emil.

- Wszystkich zainteresowanych tą dyscypliną zapraszamy na Pole do Sobień Królewskich lub ewentualny kontakt pod telefonem  509 463 007. Chętnie pomogę poznać arkan tej fantastycznej gry i wspaniałe doznania w obcowaniu z przyrodą. Golf to tak gra, że albo się komuś  podoba i człowiek przepada z kretesem albo po prostu mu taki rodzaj sportu nie odpowiada . Wszyscy startujący podzielają ten pierwszy pogląd  - mówi Marek Janiec.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.