Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 września 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 września 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

10 września 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Zabruzdach, gm. Miastków Kościelny

Przed godz. 10.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Zabruzdach, w którym uczestniczył samochód ciężarowy marki Iveco oraz dostawczy marki Volkswagen. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierującego samochodem dostawczym, udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie ewakuowali na zewnątrz i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Chotyni

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej 17 w Chotyni, w którym uczestniczyły dwa samochody ciężarowe marki MAN oraz dwa samochody osobowe: Renault Scenic i Honda CRV. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomocy medycznej pozostałym dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w samochodach osobowych i dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Gończycach
Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gończycach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Astra i BMW. Pomocy medycznej jednemu z kierujących pojazdami udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz dokonali sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP.

11 września 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Gończycach

O godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Gończycach, gdzie samochód osobowy marki Renault Megane zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu. Pomocy medycznej osobom podróżującym pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Celejowie
Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Celejowie, gdzie samochód osobowy marki Rover zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu. Pomocy medycznej osobom podróżującym pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


13 września 2018 r.

Zdarzenie drogowe z udziałem autobusu w Korytnicy

Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na krajowej 17 w Korytnicy, gdzie autobus marki Neoplan zjechał z drogi i uderzył w nasyp z piachu. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Autobusem podróżowało łącznie 24 osoby, które opuściły go o własnych siłach. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar samochodu osobowego na terenie stacji paliw w Garwolinie
Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Renault Megane, który znajdował się na terenie stacji paliw
w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na podaniu piany ciężkiej na palącą się komorę silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Garwolin.

15 września 2018 r.

Pożar samochodu dostawczego w Maciejowicach

Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu dostawczego marki Volkswagen w Maciejowicach. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na płonący pojazd, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na obwodnicy Garwolina
Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w Garwolinie, gdzie samochód osobowy marki BMW uderzył w bariery energochłonne. Kierująca pojazdem nie odniosła obrażeń. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne i dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.