Wiadomości z Garwolina

Reprezentanci powiatu garwolińskiego na dożynkach wojewódzkich

Dodano:
garwolin - Reprezentanci powiatu garwolińskiego na dożynkach wojewódzkich

16 września na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego. Nie zabrakło w tym wydarzeniu przedstawicieli powiatu garwolińskiego.

Powiat reprezentowała delegacja gminy Żelechów - Koło Gospodyń Wiejskich w Kębłowie, sekretarz gminy Beata Talarek oraz Agnieszka Gromół -dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św pod przewodnictwem księdza biskupa Mirosława Milewskiego – biskupa pomocniczego diecezji płockiej. Następnym punktem był ceremoniał dożynkowy oraz wspólne łamanie się chlebem, po którym nastąpiły przemówienia gospodarzy i zaproszonych gości, wręczanie odznaczeń państwowych i branżowych oraz nagród konkursowych.

REKLAMA:


Ozdobą muzyczną uroczystości były występy grupy folklorystycznych z całego Mazowsza w tym: Kurpiowski Zespół Pod Borem z Zawad, Zespół Tańca Ludowego Mazovia Politechniki Warszawskiej w Płocku, Zespół Śpiewaczy Bieniędzice spod Radomia, Zespół Ludowy Marysieńki Sytare Szpaki oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Goście dożynkowi mogli obejrzeć wystawę "Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych" prezentowaną m.in. w 10 zagrodach chłopskich z przełomu XIX i XX wieku. Zobaczyli też ekspozycję "Maszyny i narzędzia rolnicze".

Obchodom rolniczego święta towarzyszyły m.in. pokazy wyplatania wieńców dożynkowych, warsztaty rzemiosła, a także kiermasz produktów regionalnych i rękodzieła ludowego. Atrakcją tegorocznego święta plonów były inscenizacje codziennych zajęć na wsi z wykorzystaniem dawnych sprzętów i narzędzi gospodarskich. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców województwa i okolic.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 24

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.