Garwolin Sport

Jesienne bieganie na Zarzeczu

Dodano:
garwolin - Jesienne bieganie na Zarzeczu

Aż 120 osób wzięło udział w niedzielnym Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Trzeci bieg w ramach tegorocznego cyklu był upamiętnieniem rocznicy bombardowania Garwolina. Wielki finał biegowych zmagań już w październiku.

Dopisała pogoda, dopisali kibice, a przede wszystkim dopisali zawodnicy. Aż 120 osób wystartowało w niedzielnych zawodach. Na Zarzeczu rywalizowali ze sobą zarówno bardzo młodzi, jak i dorośli biegacze.

W kategoriach biegów dziecięcych na najwyższym stopniu podium stanęli: Aleksandra Ślińska, Bartłomiej Turek, Łucja Paziewska, Maciej Teperek, Zuzanna Zalewska, Hubert Król, Aleksandra Borkowska i Jacek Febert. W sumie w biegach dla najmłodszych wzięło udział 92 zawodników.

REKLAMA:


Sporym zainteresowaniem cieszył się bieg dla dorosłych. 28 osób stanęło na starcie i zmierzyło się z dystansem blisko 5 km. Walka o pierwsze miejsce była zacięta i trwała do ostatnich metrów. Ostatecznie na metę pierwszy wbiegł Maciej Konieczny, a dwie sekundy po nim – Daniel Marciniak i po kolejnych dwóch sekundach – Adrian Gasek. Wśród kobiet triumfowała Karolina Latuszek, przed Anną Ekiert i Agatą Zboiną. W kategorii 50+ wygrał Krzysztof Majek. Drugi był Andrzej Kozłowski, a trzeci – Andrzej Bogusz. Jedyną kobietą startującą w tej kategorii była Hanna Wiśnicka.

Ostatnia szansa na wspólne bieganie na Zarzeczu już w październiku. Będzie to wielki finał tegorocznej edycji Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, podczas którego zostaną wręczone nagrody dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 222

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.