Rozrywka | Kultura Garwolin

III Noc Bluesowa w Sulbinach (zdjęcia)

Dodano:
garwolin - III Noc Bluesowa w Sulbinach (zdjęcia)

27 września 2018 w GCAK w Sulbinach odbyła się III Noc Bluesowa. W ramach imprezy usłyszeliśmy dwa zróżnicowane stylistycznie koncerty, jeden akustyczny z przewagą muzyki polskiej, drugi z gwiazdą zza oceanu Bigiem Gilsonem. Wstęp na wydarzenie był wolny.

Wieczór rozpoczął Maleńczuk Acoustic Trio, w składzie: Janusz Maleńczuk - wokal / instrumenty perkusyjne, Andrzej "Smukły" Maleńczuk - gitara akustyczna, Tomasz Rogalski - saksofon tenorowy

W repertuarze usłyszeliśmy m. in. standardy i ballady bluesowe w autorskich aranżacjach, w tym piękne polskie piosenki, znane nie tylko wytrawnym miłośnikom bluesa.

W nieco odmiennym klimacie odbył się drugi koncert, który dostarczył dużo pozytywnej, latynoskiej energii, głównie za sprawą gościa z Ameryki Południowej – Biga Gilsona.

REKLAMA:


Big Gilson - bluesman pochodzący z Brazylii, wirtuoz gitary, wokalista, kompozytor. Ognisty blues Biga Gilsona, czerpiący z tradycji brazylijskiej i karaibskiej budzi zachwyt na całym świecie. Artysta od 15 lat koncertuje regularnie w USA, Kanadzie, Ameryce Południowej i Europie. W swym rodzinnym kraju nagrał 13 płyt długogrających, z których ostatnia - SENTENCED TO LIVEING wydana przez Top Cats Rec. i Music Avenue, dystrybuowana jest na wszystkich kontynentach, zbierając entuzjastyczne recenzje! Big Gilson jest regularnie zapraszany do współpracy przez najznakomitszych muzyków na całym świecie i często otwiera koncerty takich gigantów jak: B.B King, Lonnie Brooks, Magic Slim, Saffire, Walter Wolfman, Washington, Johnny Winter czy Buddy Guy. Podczas polskiej trasy koncertowej towarzyszą mu: Łukasz Gorczyca na gitarze basowej i Tomasz Dominik na perkusji.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 36

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.