Rozrywka | Kultura Garwolin

Namotane w klimacie literackiej kawiarni

Dodano:
garwolin - Namotane w klimacie literackiej kawiarni

Podczas koncertu w dworku w Miętnem goście przenieśli się trochę w czasie do klimatu dawnych, warszawskich kawiarni literackich. Przede wszystkim za sprawą zespołu Namotane z Garwolina i okolic, który wykonuje muzykę określaną jako piosenka literacka. Na zaproszenie dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Beaty Pasternak, formacja zaprezentowała fanom swoją twórczość, a były to utwory nie tylko z wydanej ostatnio płyty.

Na swoim koncie mają wiele nagród. W wakacje wydali swoją pierwszą płytę „Cogito”.  Tworzą muzykę nie tylko do tekstów wielkich poetów, ale także lokalnych artystów. Niebawem miną cztery lata jak grają na garwolińskiej scenie, ale nie tylko.

W sobotę 29 września w dworku w Miętnem odbył się koncert promujący krążek. Co znajdziecie na płycie ? - Cały materiał jaki został przez nas już do tej pory stworzony, mógłby znaleźć się z powodzeniem na trzech odrębnych wydawnictwach. Na pierwszą płytę Cogito wybraliśmy jednak 10 piosenek do wierszy naszych lokalnych poetów tj. Bożeny Węgrzynek, Pauli Beaty Frelek-Marton, Haliny Prządki, Grażyny Makulec, Adama Leszczuka i Artura Pyzy. Nie są to oczywiście wszystkie piosenki, jakie powstały do poezji lokalnych poetów. W naszej "karierze" pominęliśmy tzw. epkę i w zamian zależało nam aby pełno formatowa płyta miała zwięzłą formę. Na koncercie staraliśmy się jak najbardziej zbliżyć do brzmienia na płycie, dlatego też podobnie jak na niej wspierali nas gościnnie grający z nami muzycy – relacjonuje jeden z członków i założycieli zespołu Namotane Andrzej Oklesiński.

Zespół rozpoczął działalność na początku 2015 roku. Ich zamiarem nie było wykonywanie tzw. poezji śpiewanej, chcieli przede wszystkim robić piosenki z niebanalnym tekstem. - Początkowo komponowaliśmy muzykę do wierszy Jonasza Kofty czy Ernesta Brylla. Później natknęliśmy się, również dzięki Powiatowemu Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, na poetów z naszego regionu – powiedziała wokalistka zespołu Maryla Oklesińska.

REKLAMA:


W czasie tych paru lat grania zdobyli sporo nagród i wyróżnień na przeróżnych festiwalach piosenki.

- Nasza twórczość nie koniecznie wpisuje się klimatem w tzw. "krainę łagodności". Usłyszeć u nas można indie rock, blues, jazz, ambient, dlatego też wolimy wobec naszej twórczości określenie "piosenka literacka" – podkreśla Andrzej Oklesiński.

Namotane niewątpliwie wypełnia lukę niebanalnego gatunku muzyki w naszej okolicy, jednocześnie promując nasz powiat w Polsce.

Podczas koncertu na scenie wystąpili członkowie zespołu: Maryla Oklesińska-wokal, Andrzej Oklesiński-gitara, ukulele, charango, perkusionalia, Rafał Wielgosz- gitary, ukulele basowe, charango, Daniel Wielgosz- akordeony, puzon. Gościnnie zagrali także: Sebastian Pokojowy-gitara basowa, różne bębny oraz Michał Ruszkiewicz-cajon, perkusja, perkusjonalia.  O nagłośnienie i oświetlenie zadbał Mateusz Bancerz. Na koncercie byli także autorzy tekstów do utworów zespołu m.in. Halina Prządka, Bożena Węgrzynek i Mirosław Wnuk.

Płyta jest do kupienia m. in. w sklepie Piano Zenona Michalika w Garwolinie przy ul. Senatorskiej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 72

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.