Wiadomości z Garwolina

Stanęła budowa linii kolejowej od Lublina do Dęblina. Firma Astaldi zeszła z placu budowy

Dodano:
garwolin - Stanęła budowa linii kolejowej od Lublina do Dęblina. Firma Astaldi zeszła z placu budowy

Firma Astaldi wydała oświadczenie, w którym przyznaje, że zerwała umowę na pracę na odcinku kolejowym z Lublina do Dęblina. W środę w Warszawie odbędzie się spotkanie z polskimi firmami, które zostają bez pieniędzy.


Od kilku miesięcy było wiadomo o sporych opóźnieniach prac na odcinku kolwjowym Lublin-Dęblin. We wtorek Włosi poinformowali, że zeszli z placu budowy.

- Przyczyną wypowiedzenia kontraktów jest niezwykle gwałtowny, znaczny i powszechny wzrost cen materiałów i siły roboczej, koniecznych do wykonania tych kontraktów oraz jednoczesny spadek podaży tych materiałów i usług w branży budowlanej np. brak możliwości transportu materiałów koleją, czy niedostępność tłucznia na rynku polskim – portal Rynek Kolejowy cytuje oświadczenie włoskiej firmy.

Astaldi dodaje, że powodem wypowiedzenia kontraktu jest wzrost cen materiałów i koszt siły roboczej. Firma krytykuj też na relacje z PKP Polskie Linie Kolejowe, które są odpowiedzialne za polskie tory. Kłopoty Astaldi to też kłopoty polskich podwykonawców, którym Włosi winni są pieniądze.

We wtorek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z podwykonawcami. Była mowa o tym, że Włosi nie zerwali kontraktu, ale oświadczenie firmy mówi co innego.

- Podwykonawcy zgłosili swoje uzasadnione roszczenia w stosunku do Astaldi, jeśli chodzi o płatności za wykonane roboty. PKP PLK zobowiązało się do bezzwłocznego zapłacenia tych środków - komunikuje LUW i dalej: - Wojewoda lubelski zaprosił zainteresowane strony na spotkanie w Warszawie w siedzibie zarządu spółki PKP PLK w dniu jutrzejszym (środa), na godzinę 13.30. Na spotkaniu tym wojewoda Czarnek przedstawi zarządowi spółki kolejowej zaistniałą sytuację widzianą z perspektywy podwykonawców i będzie chciał doprowadzić do ostatecznego porozumienia podwykonawców z PKP PLK.

źródło: warszawa.naszemiasto.pl, rynekkolejowy.pl

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.