Garwolin Sport

Łaskarzewski turniej w Fifę. Do wygrania były atrakcyjne nagrody

Dodano:
garwolin - Łaskarzewski turniej w Fifę. Do wygrania były atrakcyjne nagrody

Weekend 22, 23 września w Łaskarzewie stał pod znakiem zmagań w najpopularniejszej sportowej grze świata - Fifie. W tych dniach na hali przy ul Kusocińskiego w Łaskarzewie odbyła się
kolejna – 5. już edycja turnieju w Fifę 18, z tą właśnie różnicą, że tym razem Jakub Ekert we współpracy z Anną Laskowską ze "Stowarzyszenia dla Łaskarzewa", zawody przenieśli z Garwolina do Łaskarzewa.

W całej rywalizacji udział wzięło aż czterdziestu graczy, głównie z Łaskarzewa, ale pojawili się też uczestnicy z okolicznych miejscowości jak: Sobolew, czy Garwolin.

Wszyscy zawodnicy zostali podzieleni na 10 czteroosobowych grup, w których grano systemem każdy z każdym. Walkę w tej fazie rozgrywek rozegrano w sobotę. Do kolejnej rundy rozgrywanej następnego dnia awansowało po dwóch graczy z każdej grupy, co dawało nam dwudziestu zawodników.

Wszyscy oni zostali podzieleni na 4 pięcioosobowe grupy i po raz kolejny odbyła się rywalizacja w systemie każdy z każdym. Do kolejnej fazy awansowało ośmiu uczestników, którzy zmierzyli się ze sobą w systemie pucharowym, czyli w zależności od zajętego miejsca w grupie zostali dobrani w 4 pary, z której przegrani odpadali z turnieju a wygrani przeszli do półfinału.

Wśród najlepszej czwórki turnieju znaleźli się: Papier 92, Harnaś, Kazik oraz Papierito.

Pojedynek Papiera92 z Harnasiem zakończył się zwycięstwem tego pierwszego 4:2, a w drugim meczu Kazik ograł Papierito 3:1. Po tych spotkaniach wiadomo już było kto zagra w wielkim
finale o nowiutkiego Xboxa One, a kto będzie musiał zadowolić się walką o trzecie miejsce na podium.

W finale po bardzo emocjonującym spotkaniu Kazik pokonał Papiera 92 3:1, pomimo że ten drugi miał w tym spotkaniu mnóstwo sytuacji do zdobycia bramki, w tym 2 niewykorzystane rzuty karne!

Natomiast walkę o brązowy medal po spotkaniu opiewającym w wiele bramek wygrał Papierito, który ograł Harnasia 5:3.

Za zajęte I miejsce Kazik wrócił do domu z nowiutkim Xbox One, nagroda za II miejsce to bon do Vobisu na kwotę 500 zł, a za III gra Fifa 19. Oprócz tego wszyscy zawodnicy otrzymali piłki, turniejowe koszulki, pamiątkowe emblematy, a najlepsi okazałe puchary.

Jak zawsze podczas turniejów w Fifę nie zawiedli uczestnicy, całe zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze.

Na wysokości zadania stanęli, również sponsorzy i partnerzy dzięki, którym nagrody były naprawdę bardzo atrakcyjne Organizatorzy dziękują: Annie Laskowskiej ze Stowarzyszenie dla Łaskarzewa, posłowi na Sejm RP Grzegorzowi Woźniakowi, radnemu powiatu garwolińskiego  Markowie Ziędalskiemu, klubowi ŁKS Promnik oraz firmom: Carinii, Simon, Salon Optyczny ul Duży Rynek 30 w Łaskarzewie, Pralnia Zorza ul. Zwycięstwa 19 w Łaskarzewie, Sklep Chemiczny "MAX" ul Duży Rynek 23 w Łaskarzewie, Sklep muzyczno-komputerowy Vobis ul. Senatorska w Garwolinie, Piekarnia "Żabczyńscy", Fabio.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.