Wiadomości z Garwolina

Nowy samochód pożarniczy dla OSP w Woli Rębkowskiej

Dodano:
garwolin - Nowy samochód pożarniczy dla OSP w Woli Rębkowskiej

4 października wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk wspólnie z druhami z OSP Wola Rębkowska podpisał umowy na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Wola Rębkowska.

- Umowy podpisywaliśmy w Ministerstwie Środowiska z panem ministrem Henrykiem Kowalczykiem, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz panią marszałek Marią Koc. Więc już niebawem samochód o wartości 900 000,00 zł zawita w OSP Wola Rębkowska – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Włodarz precyzuje, że około 75 tys. zł udało się samorządowi pozyskać z Ministerstwa Sprawa Zagranicznych i Administracji, 425 tys. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 350 tys. trafiło do gminy z preferencyjnej pożyczki udzielonej przez WFOŚiGW. Na chwilę obecną samorząd do zadania dołożł tylko około 50 tys zł. Pojazd marki MAN trafi do jednostki już niebawem, prawdopodobnie w ciągu miesiąca.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.