Wiadomości z Garwolina

Wspaniała patriotyczna akcja BohaterON w żelechowskim Lelewelu

Dodano:
garwolin - Wspaniała patriotyczna akcja BohaterON  w żelechowskim Lelewelu

We wrześniu Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON- włącz historię!, dzięki której koło 70 kartek z życzeniami trafi do powstańców warszawskich.


"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."
Józef Piłsudski

W tym roku obchodziliśmy 74. rocznicę Powstania Warszawskiego, które stało się świadectwem patriotyzmu, pragnienia wolności i determinacji w walce z wrogiem. Wydarzenie to unaoczniło ducha narodu i miłość Polaków do ojczyzny. Obecnie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy odgrywają kluczową rolę w pielęgnowaniu historii. Zasłużyli oni na pamięć, wdzięczność i szacunek.

REKLAMA:


We wrześniu Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON- włącz historię! Akcja ma na celu podtrzymanie pamięci i uhonorowanie Powstańców, przez wysłanie im kartki z pozdrowieniami. Uczniowie i nauczyciele “Lelewela” czynnie zaangażowali się w projekt; wysłali przez Internet około 70 życzeń, które zostaną następnie wydrukowane i przekazane bohaterom Powstania Warszawskiego.  Pieczę nad młodzieżą sprawowała pani Urszula Kobielus. Działania uczniów koordynowała Agata Bogusz z klasy II a LO.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 49249253b2) Odpowiedz

bardzo ciekawe przedwsięwzięcie. Pani Kobielus uczyła mnie historii w liceum na Długiej dziesięć lat temu. To świetna nauczycielka.