Ciekawe tematy z Garwolina

OSP Wola Miastkowska, OSP Łaskarzew i OSP Garwolin z dofinansowaniem na specjalistyczny sprzęt strażacki

Dodano:
garwolin - OSP Wola Miastkowska, OSP Łaskarzew i OSP Garwolin z dofinansowaniem na specjalistyczny sprzęt strażacki

Wkrótce strażacy ochotnicy z subregionu siedleckiego, w tym strażacy z OSP Wola Miastkowska, OSP Łaskarzew i OSP Garwolin zyskają nowy sprzęt specjalistyczny. Będzie to możliwe, dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Umowy na realizację projektów w tej sprawie zostały podpisane przez wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską i członka zarządu województwa mazowieckiego Elżbietę Lanc oraz przedstawicieli lokalnych samorządów.

Na Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP, w których aktywnie działa 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa.

– To już kolejne środki z budżetu województwa dla mazowieckich jednostek OSP. Aby mogły one nieść pomoc potrzebującym, muszą dysponować specjalistycznym sprzętem. Mamy nadzieję, że ten dodatkowy zastrzyk gotówki pozwoli na doposażenie jednostek OSP w nowoczesne narzędzia, tym samym zwiększając bezpieczeństwo w regionie – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

REKLAMA:


– Tym razem dzięki naszemu wsparciu mazowieckie OSP zakupią sprzęt ratowniczy, specjalistyczne narzędzia i umundurowanie. Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich 20 lat na doposażenie strażaków ochotników przeznaczyliśmy ponad 75 mln zł – mówi Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

Dzięki dofinansowaniu możliwy będzie zakup m.in. motopompy, ciężkich zestawów narzędzi hydraulicznych czy zestawów ratownictwa technicznego a także innego sprzętu specjalistycznego. Wsparcie trafi aż do 39 jednostek OSP z subregionu siedleckiego. W sumie na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczone zostało 262 tys. zł

OSP Garwolin otrzyma 3 tys. 700 zł na sprzęt specjalistyczny, a OSP Łaskarzew 7 tys. na sprzęt specjalistyczny i wyciąg spalin. OSP Wola Miastkowska uzyskała aż 10 tys. 800 zł. Jednostka z gminy Miastków Kościelny przeznaczy tę kwotę na zakup nożyc hydraulicznych oraz cylindra rozpierającego.

zdjęcie: archiwum KG


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.