Wiadomości z Garwolina

Żelechów na Stadionie Młodych

Dodano:
garwolin - Żelechów na Stadionie Młodych

Wczesnym rankiem w sobotę, 6 października ponad 100 młodych i nieco starszych parafian z Żelechowa wyruszyło na jedno z największych religijnych wydarzeń w Polsce - „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. Tego dnia PGE Narodowy zmienił się w wielką świątynię, gdzie trwały 12-godzinne rekolekcje w łączności z odbywającym się w Rzymie synodem biskupów poświęconym młodzieży.

Ponad 40 tys. młodych ludzi uczestniczyło we wspólnej modlitwie, konferencjach, koncertach i pokazach artystycznych. Na tym niesamowitym wydarzeniu nie mogło zabraknąć młodych z Żelechowa, którzy wspólnie ze swoim dekanalnym duszpasterzem młodzieży ks. Leszkiem Mućką i s. Dawidą oraz opiekunami wyjechali na spotkanie z żywym Bogiem.

- Nasza grupa była grupą zróżnicowaną, tworzyli ją młodzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłość jak i ci którzy mówią o sobie: „jesteśmy młodzi duchem”. Byli wśród nas również rodzice, którzy przyjechali wraz z dziećmi - mówili o sobie uczestnicy wyjazdu.

REKLAMA:


Najważniejszą częścią 12-godzinnych rekolekcji była adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź i Msza św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. 

Spotkanie na PGE Narodowy to z pewnością ogromne duchowe doświadczenie, nie tylko jakieś show, ale głoszenie żywego Boga poprzez śpiew, muzykę, zabawę, ale także poprzez bogate świadectwa, konferencje czy duchowe medytacje. Te jednodniowe rekolekcje z pewnością pomagają w odkryciu Boga i doświadczeniu jego miłości. Był to czas spowiedzi, pojednania i całodniowej adoracji. -12-godzinne rekolekcje przemknęły w jednej chwili i aż ciężko było uwierzyć w to, że po północy zakończyliśmy nasze modlitewne czuwanie. Wyjeżdżając ze stadionu młodych z przekonaniem możemy powiedzieć, że włączyliśmy pełnię wiary - mówili uczestnicy wyjazdu.

- Dziękujemy ks. Rafałowi Jarosiewiczowi oraz fundacji "SMS z Nieba" za wspaniale przygotowane rekolekcje, na których mieliśmy zaszczyt uczestniczyć, a naszemu proboszczowi ks. Eugeniuszowi Filipiukowi za duchowe wsparcie – mówią uczestnicy sobotniego wyjazdu.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 35

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.