Ciekawe tematy z Garwolina

Dotacje od wojewody na drogi w gminie Sobolew i Trojanów

Dodano:
garwolin - Dotacje od wojewody na drogi w gminie Sobolew i Trojanów

Siedem mazowieckich samorządów (w tym gminy Sobolew i Trojanów) otrzymało dofinansowanie na przebudowy i rozbudowę ponad 10 km dróg lokalnych. Środki pochodzą z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Umowy na realizację zadań na kwotę prawie 8 mln zł, wojewoda mazowiecki, Zdzisław Sipiera podpisał z burmistrzami i wójtami.

Umowy na dofinansowanie przebudów i rozbudowy dróg lokalnych podpisało siedem mazowieckich samorządów. Łączna kwota dotacji na ponad 10 km dróg wynosi 7 711 502 zł.

– Po raz kolejny pragnę podkreślić, jak istotna dla mazowieckich inwestycji jest kwestia współpracy administracji rządowej i samorządowej. Dzięki niej inwestycje w obszarze infrastruktury na Mazowszu zdecydowanie poprawiają się. A wraz z tym standard życia mieszkańców – powiedział podczas spotkania Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

Środki przekazane samorządom na realizację zadań :
- miasto Sokołów Podlaski – przebudowa odcinka drogi miejskiej – ulicy Księdza Bosco w Sokołowie Podlaskim o długości 0,93 km, (kwota dotacji to 930 000 zł),
- gmina Łochów – rozbudowa ulicy św. Jana Pawła II w Ostrówku o długości 0,98 km, (kwota dotacji to 2 288 412 zł),
- gmina Rzeczniów – przebudowa drogi gminnej Wólka Modrzejowa–Kochanówka o długości 0,99 km, (kwota dotacji to 433 970 zł),
- gmina Sobolew – przebudowa drogi – ulicy Wiosennej w Sobolewie o długości 0,64 km, (kwota dotacji to 784 593 zł)
- gmina Trojanów – przebudowa drogi gminnej w miejscowościach Wola Korycka Górna i Korytnica o długości 1,69 km, (kwota dotacji to 431 674 zł),
- gmina Wieniawa – przebudowa dróg gminnych w gminie Wieniawa o długości 4,71 km, (kwota dotacji to 2 396 999,00 zł),
- gmina Wiśniew – przebudowa drogi gminnej w miejscowości Radomyśl o długości 0,58 km, (kwota dotacji to 445 854 zł).

REKLAMA:


Priorytetem Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej są m.in. poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez inwestycje w bezkolizyjne rozwiązania transportowe, skrzyżowania, mosty, wiadukty, sygnalizację świetlną, ciągi piesze lub pieszo-rowerowe. Łączna kwota dotacji na zadania realizowane w 2018 r. w województwie mazowieckim to 47 808 607 zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

dotacje dla pisowych gmin (, #IP ce8d1e0286) Odpowiedz

Dlatego mieszkańcy Garwolina powinni zagłosować na kandydatów pis bo inaczej to żadnego wsparcia dla naszego miasta od rządu nie będzie a chyba wszystkim nam zależy na rozwoju miasta chociażby budowie obwodnicy za Budzeniem. Wiem że dla wielu to będzie trudne zresztą ja też za pisem nie przepadam jednak dobro miasta jest dla mnie najważniejsze i dlatego na nich zagłosuję .

wyborca (, #IP aafba6b8d0) Odpowiedz

Nie tylko mieszkańcy Garwolina, ale mieszkańcy całego powiatu.

Realista (, #IP 4677dcec5d) Odpowiedz

Nie mać. Ten (nie)rząd wkrótce się zmieni i wtedy też nie będzie dotacji dla gmin popierających pis. Więc chyba dla dobra regiony już teraz należy odsunąć ich od władzy.

??? (, #IP aafba6b8d0) Odpowiedz

A co będzie jak się nie zmieni?

(, #IP 212f8c8276) Odpowiedz

Nic na to nie wskazuje żeby miał się zmienić a wręcz przeciwnie jeszcze się umocni.