Wiadomości z Garwolina

Piknik patriotyczny w Ekonomiku

Dodano:
garwolin - Piknik patriotyczny w Ekonomiku

3 października 2018 roku na terenie Zespołu Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie miał miejsce Piknik Patriotyczny. To nietypowe wydarzenie odbyło się w ramach obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 25-lecia istnienia Kasy Stefczyka. Celem spotkania było uczczenie jubileuszu niepodległości, jak również zainteresowanie postacią i działalnością Franciszka Stefczyka.

Projekt, którego zwieńczeniem był piknik, składał się z kilku etapów. Pierwsza część poświęcona była Franciszkowi Stefczykowi - pierwszemu patronowi Liceum Ekonomicznego, dziś popularnie zwanego Ekonomikiem. Najpierw odbył się konkurs wiedzy teoretycznej, następnie oficjalnie Piknik rozpoczęła dyrektor placówki, Hanna Wilczek, która podkreśliła, że to nie pierwsza inicjatywa związana z obchodami 100-lecia niepodległości: „Mamy na koncie wiele inicjatyw w związku z obchodami odzyskania niepodległości. W zeszłym roku szkolnym otrzymaliśmy certyfikat „Szkoła młodych patriotów”. Koordynatorem projektu była pani Agnieszka Sadowska-Janiec. Na terenie szkoły odbywały się wówczas wystawy, akademie, konkursy, happeningi oraz lekcje historyczne. Dzisiejsze wydarzenie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest pani Iwona Jończyk, jest kontynuacją działań związanych z jubileuszem”.

Kolejnym elementem wydarzenia była prezentacja multimedialna na temat działalności Kasy Stefczyka oraz konkurs plastyczno-graficzny pod tytułem „Działalność społeczna i ekonomiczna Franciszka Stefczyka”. Zwieńczeniem konkursu plastyczno-graficznego była wystawa wszystkich prac. Zwycięzcy zostali wyłonieni w drodze głosowania –uczniowie oglądali prace konkursowe i oddawali swoje głosy na najciekawszy ich zdaniem projekt plastyczno-graficzny. Trzecim punktem było rozstrzygnięcie konkursu na zakładkę do książki w barwach narodowych.

Jak na piknik przystało, nie obyło się również bez poczęstunku; uczniowie dostali kanapki oraz jabłka i soki.
Głównym sponsorem wydarzenia była Kasa Stefczyka, oddział w Garwolinie.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.