Ciekawe tematy z Garwolina

Oczyszczacze powietrza do żłobka - jaki wybrać?

Dodano:
garwolin - Oczyszczacze powietrza do żłobka - jaki wybrać?

Oczyszczacze powietrza wybierane są nie tylko do domów, ale także przestrzeni publicznych, takich jak chociażby szkoły i przedszkola, a także żłobki. Nic w tym dziwnego - dbanie o czystość powietrza, zwłaszcza w wielkich miastach, jest istotną kwestią dla prawidłowego rozwoju dziecka. Tym bardziej kiedy mówimy o niemowlętach, które są najmocniej narażone na wpływ bakterii, alergenów, pleśni, grzybów i pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Jaki oczyszczacz powietrza będzie zatem najlepszy do żłobka?


Filtr

Chociaż filtr Hepa jest najbardziej popularny, a także najbardziej skuteczny w walce ze smogiem, nie każdy oczyszczacz go posiada. Zatem zanim wybierzecie odpowiedni model, sprawdźcie ofertę pod tym kątem. Oprócz filtru Hepa, odpowiedni sprzęt będzie także wyposażony w filtr węgla aktywowanego. To właśnie to połączenie będzie wystarczająco efektywne, by sprawdzić się w przestrzeni przeznaczonej dla małych dzieci.

Dźwięk

Przepisy są w tej kwestii jasne - urządzenia, z których korzysta się w żłobkach i przedszkolach, nie mogą być głośniejsze niż 35dB. Dlatego przy wyborze odpowiedniego oczyszczacza należy zwrócić uwagę nie tylko na jego skuteczność, ale także na wydawane przez niego dźwięki. Co istotne, wystarczy by tylko jeden z trybów sprzętu działał na niższych obrotach i był cichszy niż przepisowe 35dB. Możecie korzystać z niego podczas czasu pracy z dziećmi, natomiast głośniejsze i bardziej efektywne tryby włączać podczas przygotowań do pracy.

Metraż
Wybór oczyszczacza powinien być także podyktowany jego maksymalną wydajnością. Firmy mają obowiązek podawania informacji, ile metrów sześciennych dany sprzęt jest w stanie oczyścić podczas godziny. Dobierzcie go zatem pod kątem przestrzeni Waszego żłobka.

Koszty eksploatacji
Musimy także wziąć pod uwagę żywotność danego oczyszczacza oraz wymienne filtry. Mają one różne ceny, ale także różne żywotności. Dlatego powinniśmy przekalkulować także częstotliwość wymian i ich koszt. Niektóre firmy, takie jak chociażby Warmtec, umożliwiają zakup wymiennych filtrów po naprawdę korzystnych cenach. Warto zatem przyjrzeć się całościowej ofercie firmy, myśląc nie tylko o najbliższym czasie, ale także o przyszłym zastosowaniu.

Który oczyszczacz będzie najlepszy?
Obecny wybór oczyszczaczy jest naprawdę ogromny, dlatego zakup może okazać się dość problematyczny. Oto dwa modele, na które warto zwrócić szczególną uwagę:
    • WARMTEC AP1000W - to oczyszczacz powietrza, który nadaje się do dużych powierzchni. Jego minimalny poziom głośności wynosi 30dB, dlatego spokojnie możemy korzystać z niego podczas pracy z niemowlętami. Kupując ten model możemy także liczyć się z niskimi kosztami filtrów. Co ciekawe, przy wykryciu jakiejkolwiek usterki, bezpiecznik automatycznie odcina dopływ prądu. W pomieszczeniu, w którym znajdują się dzieci, to wyjątkowo istotne.
    • Daikin MC7L - korzystny stosunek jakości do ceny, choć nie należy do najbardziej wydajnych (420 m³/h). Jego ogromną zaletą jest jednak cicha praca, która w żłobku będzie miała duże znaczenie. Zawiera także blokadę przed dziećmi.

Galeria 3

Artykuł sponsorowany