Rozrywka | Kultura Garwolin

Dzień Witaminek w Publicznym Przedszkolu „Bajkowa Kraina” w Sulbinach

Dodano:
garwolin - Dzień Witaminek w Publicznym Przedszkolu „Bajkowa Kraina” w Sulbinach

8 października 2018 w Publicznym Przedszkolu „Bajkowa Kraina” w Sulbinach odbył się „Dzień Witaminek”, który realizowany jest w ramach projektu autorskiego „Jemy zdrowo, kolorowo”.

Poniedziałkowy dzień w  przedszkolu przebiegał pod znakiem owoców, warzyw i pochodzących od nich witamin. Zajęcia zostały przygotowane w taki sposób, by dzieci otrzymały jak najwięcej cennych informacji.  Tego dnia przedszkolaki przyniosły swoje ulubione warzywa i owoce,  z których wykonały „kolorowe stworki”. W sali gimnastycznej zrobiło się niezwykle kolorowo i radośnie dzięki owocowym strojom nauczycielek i uśmiechom dzieci.

Po przywitaniu zaproszonych gości, panie zaprezentowały się w teatrzyku pt. „Spotkanie witamin”. Następnie wspólnie śpiewano utwory związane z tematyką takie jak: „Ogórek”, „Witaminki dla chłopaka i dziewczynki”, „Burak  i cebulka”, „Olimpiada w Jarzynowie”.  Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat witaminek i ich źródeł. Nie zabrakło także zabaw dla dzieci i konkursów dla pań. Przedszkolaki wzięły udział w witaminowej dyskotece, po której by nabrać siły do działania zjadły bogaty w witaminy obiadek.

REKLAMA:


- Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy prozdrowotnej, przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia, uświadomienie dzieciom potrzeby zjadania owoców i warzyw bogatych w witaminy, rozumienie higieny ich spożywania oraz sposobów przechowywania. Ponadto  celem „Dnia Witaminki” była integracja społeczności przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie, co udało się w pełni osiągnąć – mówi Dorota Wachnicka, nauczycielka z PP w Sulbinach.

Po dzisiejszym dniu przedszkolaki  już wiedzą, że podstawą zdrowego żywienia nie są chipsy i słodycze, a owoce, warzywa i soki. Po prostu zdrowo się odżywiają.
 


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.