Wiadomości z Garwolina

Kolejna akcja Fundacji „Tętniące Życiem” - bezpłatna wymiana książek

Dodano:
garwolin - Kolejna akcja Fundacji „Tętniące Życiem” - bezpłatna wymiana książek

Założycielki Fundacji Tętniące Życiem starają się propagować inicjatywy i miłe formy spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym oraz zachęcają do integracji i dzielenia się z innymi. „Tętniąca Wymiana Książek czyli Drugie Życie Książki” – taka akcja została zainicjowana przez fundację w sobotę 6 października w sali konferencyjnej w Pływalnia Miejskiej Garwolanka.

„Tętniąca Wymiana Książek” to nie lada gratka dla miłośników literatury. Każdy kto ma w domu prywatną biblioteczkę wie, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia wskazać mógłby kilka pozycji, w stosunku do których żywi uczucia nieco mniejsze. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Nie można jej zmarnować! Stąd właśnie ta akcja.

Zasady udziału w takich wymianach są proste: wystarczy przynieść jedną lub kilka książek i wybrać dla siebie takie, które wzbudziły zainteresowanie.

- Każda książka została opieczętowana. Mamy nadzieję, że jeszcze przy kolejnej akcji znajdzie kolejnego właściciela i dzięki temu będzie służyła wielu osobom - mówi Agnieszka Sadowska-Janiec z FTŻ.

Przy okazji osoby, które odwiedziły akcję miały okazję poczęstować się kilkoma rodzajami pysznych jesiennych herbat oraz porozmawiać na różne tematy. Dla dzieci wolontariusze przygotowali zajęcia plastyczne, a dla każdego kto przyniósł książki, specjalnie przygotowane na tę okazję zakładki. Niezwykle ważną sprawą przy tego typu akcjach jest nauka wspólnego spędzania czasu i dzielenia się.

- Miłą niespodzianką było pojawienie się jednej kandydatki na burmistrza Garwolina Iwony Kurowskiej, która przyniosła kilka ciekawych książek. Była okazja porozmawiać na tematy ważne, dotyczące działalności fundacji i inicjatyw społecznych – mówi Barbara Jarzyna z FTŻ.

REKLAMA:


- Jestem jak najbardziej za rozwijaniem czytelnictwa wśród ludzi wszystkich pokoleń, ponieważ czytanie książek rozwija inteligencję, rozwija wyobraźnię, kształtuje krytyczne myślenie, czyli bardzo pomaga w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego. Popieram wszelkie akcje, które w jakikolwiek sposób, nawet minimalny poprawią czytelnictwo w naszym Garwolinie. Przyniosłam na dzisiejszą akcję cztery książki – mówi Iwona Kurowska.

Założycielki Fundacji Barbara Jarzyna i Agnieszka Sadowska-Janiec zadeklarowały, że takie akcje będą odbywały się cyklicznie. Jest to świetna okazja na rozmowy na różne tematy, poznawanie nowych osób i zrobienie czegoś dobrego! Książki mają magiczną moc!

- Żyjemy w świecie który zdominował nas elektroniką, żyjemy w sieci i na portalach społecznościowych. Ale musimy postarać się o budowanie relacji i komunikacji między sobą. Nikt i nic nie zastąpi bezpośrednich relacji między ludźmi, o tym musimy pamiętać i o to zabiegać i uczyć tego młode pokolenia. Korzystajmy z okazji do spotkań i zapraszamy na kolejną akcję! - mówi Agnieszka Sadowska-Janiec.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 26

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

super (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

jak patrzę na tych pisowców to czuję się jak ten pan w jeansach z reklamy pod zdjęciami, albo jeszcze gorzej

Realista (, #IP 4677dcec5d) Odpowiedz

I tak nie będziemy głosować na IK. Jej po prostu źle z oczu patrzy. Wygląda na cwaniarę co pcha się dla kasy. Nie dla pisu.

Wymieńcie zdjęcia (, #IP be2c3dbb68) Odpowiedz

Pomysł z akcją wymiany książek bardzo dobry, jednak promowanie artykułu zdjęciem jednej z kandydatek na burmistrza tworzy z tego propagandę polityczną. Dodatkowo zestawienie zdjęć powoduje wrażenie, że to Pani Iwona jest organizatorką akcji, a nie założycielki Fundacji. Dlaczego nie ma zdjęcia z nimi? To, że Pani Iwona przyszła to dobrze, jest w szerszej galerii, ale założycielki są tu najważniejsze w tej akcji, a jej nie powinno być na głównej stronie i wśród głównych fotografii. Chyba że to artykuł na potrzeby promocji kandydatki to wtedy zapiszcie to na dole, że artykuł zamówiony przez kandydatkę, jej sztab czy na jej potrzeby.

no faktycznie pasztet wyborczy (, #IP f5bf0fba10) Odpowiedz

(, #IP 518506ea9d) Odpowiedz

Nieprzebrane tłumy na tej imprezie. Cherbata na stojąco bo zabrakło miejsca i w plastikowych kubkach bo zabrakło szklanek. Pani Kurowska obecna.

pasztet wyborczy (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

ten artykuł to typowa propaganda pisowska-

do paszteta wyborczego (, #IP a06f499bdc) Odpowiedz

No pewnie krytykancie, sam jesteś pasztet! zacznij ty coś robić (jeśli umiesz coś poza krytyką innych). Zdaje mi się fundacja działa już kilka lat i ciągle oferują mieszkańcom jakieś pomysły i projekty. Brawo fundacja.

Obserwator (, #IP 4677dcec5d) Odpowiedz

Tak, tak. Głosujcie na pis a w nagrodę będziecie musieli wyrabiać paszporty żeby pojechać do Hajduszoboszlo pomoczyć tyłki jak wyprowadzą nas z UE.

brawo (, #IP d3f4d820b7) Odpowiedz

Brawo Fundacja, macie ciekawe projekty i pomysły!