Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (8 - 14 października 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (8 - 14 października 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

9 października 2018 r.

Pożar samochodu osobowego w Życzynie

Przed godz. 14.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Polonez w Życzynie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody na palące się auto, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy OSP.

Pożar samochodu osobowego na ul. Staszica w Garwolinie
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Volkswagen Golf, który znajdował się na ul. Staszica w Garwolinie. Pożar komory silnika został ugaszony przeze właściciela pojazdu przy użyciu gaśnic proszkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego. W akcji trwającej blisko pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

10 października 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Mariańskim Porzeczu

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Mariańskim Porzeczu, w którym uczestniczył samochód dostawczy Peugeot Boxer i samochód osobowy Honda Civic. Żadna z osób nimi podróżujących nie wymagała udzielenia pomocy medycznej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli z jezdni pozostałości po zderzeniu pojazdów. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Izdebniku
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Izdebniku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Ford Galaxy i Renault Scenic. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

11 października 2018 r.

Zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego i motocyklisty w Słupie Pierwszym

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Słup Pierwszy, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi i motocykl Suzuki. Pomocy medycznej motocykliście udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


13 października 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Kownacicy

Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Kownacicy, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Hyundai Matrix i Volkswagen Tuareg. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, które następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

14 października 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Trzciance

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trzciance, gdzie samochód osobowy marki Honda CR-V zderzył się z motocyklem marki Honda. Na miejscu obecny był już zespół pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy dwóm osobom podróżujących motocyklem. Działania straży polegały na pomocy w transporcie osób poszkodowanych do karetki oraz dokonaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.