Rozrywka | Kultura Garwolin

60 bajek na 60-lecie szkoły

Dodano:
garwolin - 60 bajek na 60-lecie szkoły

Już od 10 lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie, w październiku hucznie obchodzone jest Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. W tym roku wieczorna impreza dla dzieci i rodziców promującą czytanie, zbiegła się z rocznicą powstania tej szkoły. Przygotowano więc „60 bajek na 60-lecie szkoły”.

11 października o godzinie 19.00 salę gimnastyczną wypełniły dzieci z klas I-III oraz ich rodzice. Na scenie pojawiły się akwizytorki sprzedające wesołe bajki napisane przez jedną z absolwentek, panią Urszulę Czajkę. Ich inscenizację przedstawili nauczyciele i rodzice. Było barwnie i radośnie. A potem dzieci wyposażone w latarki ruszyły na ciemne korytarze szkolne po 60 uśmiechów. Mogli je zdobyć, wykonując przeróżne zadania związane z bajkami, ale również z grami, w które bawili się kiedyś ich rodzice. Na koniec za 60 uśmiechów każdy otrzymał słodką niespodziankę. W organizacji imprezy pomagali uczniowie klas ósmych i gimnazjum.

Wieczór ten był jednocześnie zakończeniem drugiej części projektu „Biblioteka to miejsce magiczne” realizowanego w ramach miejskiego grantu oświatowego.

Organizatorka imprezy Maria Zawadka serdecznie dziękuje rodzicom i nauczycielom, którzy wystąpili na scenie oraz dzieciom z rodzicami za ich obecność i świetną zabawę.

MZ, opr. AS
zdjęcia: AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 122

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 6191c2d2f7) Odpowiedz

siostry?