Wiadomości z Garwolina

Nauka się opłaca. 19 stypendystów z Dwójki

Dodano:
garwolin - Nauka się opłaca. 19 stypendystów z Dwójki

19 uczniów Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie otrzyma w tym roku stypendia w ramach programu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. „Dwójka” to rekordzista pod tym względem w skali regionu siedleckiego.

W ramach tegorocznej, czwartej edycji, projektu koordynowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, przyznano 482 stypendiów. Łączna kwota stypendium dla jednego ucznia w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 4924 zł. Za otrzymane wsparcie uczniowie mogą opłacić udział w dodatkowych zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych, konferencjach, seminariach, warsztatach oraz sfinansować zakup literatury fachowej, pomocy dydaktycznych i oprzyrządowania. Stypendyści, przez cały rok szkolny, realizują tzw. Indywidualny Plan Rozwoju Zawodowego, który poszerza ich zainteresowania.

ZS nr 2 w Garwolinie jest jedyną szkołą w powiecie garwolińskim, która w projekcie uczestniczy od czterech edycji. W roku szkolnym 2015/2016 ze wsparcia skorzystało dziewięciu uczniów Dwójki, rok później 21 (20 z technikum i 1 z zasadniczej szkoły zawodowej), w rok szkolnym 2017/2018 – 18.

REKLAMA:


W bieżącym roku szkolnym uczniowie z 12 szkół regionu siedleckiego otrzymali 62 stypendia. Po raz kolejny najwięcej stypendiów przyznano w ZS nr 2 w Garwolinie. Wsparcie otrzyma aż 19 osób. Zadowolenia z tego faktu nie kryje dyrektor. – To pokazuje, że nauka się opłaca – mówi Ewa Flaga. - Aby otrzymać stypendium należało uzyskać bardzo dobre lub celujące oceny z przedmiotów zawodowych oraz posiadać osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, a to wymaga od młodzieży dużego zaangażowania. Od kilku lat jesteśmy w czołówce pod względem przyznawanych stypendiów w regionie siedleckim. To pokazuje, że naszej młodzieży szkoła stwarza doskonale warunki, nie tylko do zdobywania zawodu, ale także poszerzania zainteresowań – dodaje.

Stypendyści ZS nr 2 w roku szkolny 2018/2019: Damian Imasz, Mateusz Dziubak, Piotr Walenda (wszyscy IV TE), Bartłomiej Konopacki, Piotr Koryś, Mateusz Śliwecki (wszyscy III TI), Kamila Chudek, Wiktoria Zboina, Ewelina Wróbel (wszystkie IV TŻiUG), Julia Domańska, Natalia Parysek, Maksymilian Wawer (wszyscy II TŻiUG), Kamil Skoczek, Szymon Kozicki, Kamil Mikulski (wszyscy III TE), Beata Banaszek (I TB), Kacper Witak (IV TI), Weronika Szerszeń (III TUF), Karolina Kowalczyk (III TŻiUG).


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.