Rozrywka | Kultura Garwolin

W Miętnem zaśpiewała Monika Szostak

Dodano:
garwolin - W Miętnem zaśpiewała Monika Szostak

Żeby nie dać się wpędzić w jesienną depresję, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprosiło do Miętnego na wyjątkowy koncert w wykonaniu mieszkanki naszego powiatu Moniki Szostak.

Monika Szostak pochodzi z Krystyny. Małej wioski w gminie Garwolin, niedaleko dworku w Miętnem. Jej koncert skupiał w sobie wiele utworów o zróżnicowanej tematyce, które w tym momencie najbardziej grają w duszy młodej wokalistce. Dlatego postanowiła, po dłuższej nieobecności na scenie związanej ze szkołą i pracą, że chciałaby się podzielić z innymi swoją miłością do muzyki.

Monika śpiewa odkąd zaczęła mówić. W wieku 16 lat zachwyciła jurorów programu „The voice of Poland” swoim profesjonalizmem i wspaniałym warsztatem. Absolwentka Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie, chórzystka Chóru Miasta Garwolina, podopieczna m.in. Patrycji Markowskiej i Moniki Urlik.  Rozwijała się także w grupie wokalnej Teatru Buffo.  Jest laureatką wielu festiwali i konkursów muzycznych na szczeblach niższych jak i ogólnokrajowych czy międzynarodowych.

REKLAMA:


W sobotę 20 października goście dworku w Miętnem usłyszeli po długiej przerwie  młodą, uzdolnioną wokalistkę i mieszkankę powiatu garwolińskiego na scenie w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji. Utwory m.in. takie jak ‘In the arms of the angel’ Sarah McLachlan czy ‘Hello’ Lionel Richie wprowadziły w atmosferę jesiennych wieczorów z lat 80’tych. Nie zabrakło mocniejszych akcentów tego wieczoru np. ponadczasowe przeboje wielkich artystów takich jak Whitney Houston, Aretha Franklin, Tina Turner czy Etta James. W koncercie udział wziął także Radosław Mitura, zagrał na pianinie oraz na skrzypcach Aleksander Wachnicki.

- Jesień jest wprost idealna na nadrabianie zaległości związanych z kulturą. Jestem zaszczycona, że Monika wybrała na swój koncert to właśnie miejsce. Jestem zaszczycona także państwa obecnością. Mam nadzieję, tak jak i wiele osób, że Monika częściej będzie dzielić się z nami swoim talentem, pasją, osobowością i uśmiechem - podsumowała dyrektor PCKIP w Miętnem Beata Pasternak.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 38

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.