Rozrywka | Kultura Garwolin

Spektakl Pieśni Miłości i Nienawiści - Stanisław Górka w GCAK w Sulbinach

Dodano:
garwolin - Spektakl Pieśni Miłości i Nienawiści - Stanisław Górka w GCAK w Sulbinach

W niedzielę, 28 października 2018 r. o godz. 19.00 w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, po raz kolejny zagościł Stanisław Górka. To już trzeci występ artysty w ośrodku. Aktor prowadził warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych.

Wczorajszy spektakl "Pieśni Miłości i Nienawiści" to próba generalna przed premierą, która odbędzie się 7 listopada w Mińsku Mazowieckim podczas festiwalu Piotra Skrzyneckiego.

"Pieśni Miłości i Nienawiści" to spektakl, mający na celu przybliżenie widzowi twórczości jednego z największych bardów i śpiewających poetów - Leonarda Cohena.

Cohen stawiany dziś na równi z Okudżawą, Wysockim czy Brelem, urodził się w Montrealu w 1934 roku w religijnej rodzinie kanadyjskich Żydów. Nawiązania do Boga, odwołania do Biblii, biblijne cytaty są obecne w wielu jego utworach.

REKLAMA:


Twórcy "Pieśni Miłości i Nienawiści" skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do współczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet. W ciągu 70 minut poetyckiego spektaklu widz odnalazł wszystkie odcienie uczucia zwanego "miłością". Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż bo gorące pożądanie a później zdradę, i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.

W postać Leonarda Cohena wcielił się Stanisław Górka. Cohen stał się dla niego bliski poprzez przekazywane w swoich tekstach wartości, przez to, co opowiada o świecie, o ludziach, uczuciach, i wreszcie o sobie.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 21

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.