Garwolin Sport

Zapisz sie na zajęcia karate w Garwolinie 2018/2019

Dodano:
garwolin - Zapisz sie na zajęcia karate w Garwolinie 2018/2019

Z początkiem września 2018r. ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.

Grzegorz Jarząbek, prezes Wołomińskiego Klubu Shorin-Ryu Karate urodził i wychował się w Garwolinie. Sztukami walki pasjonował się już w latach osiemdziesiątych. Swoją przygodę z karate rozpoczął właśnie w tym mieście. Najpierw było to karate kyokushinkai, a od 1991 roku jego pasją stało się Shorin-Ryu Karate. Wówczas mistrzem i prekursorem tej sztuki w kraju był sensei Aleksander Staniszew oraz znany mistrz z Okinawy sensei Kenyu Chinen.

Klub liczy około 150 członków, działa na szeroką skalę, ponieważ prowadzi zajęcia w Garwolinie, Wołominie, Warszawie, Kobyłce, Konstancinie, Borowiu, i w Radzyminie. Wychowankowie sensei Grzegorza swoje doświadczenie zdobywają zarówno podczas zajęć karate w rodzimym klubie jak i w ramach staży krajowych,  które odbywają się systematycznie w Pińczowie oraz  zagranicznych we Francji, Czechach i na Okinawie. Biorą udział w zawodach regionalnych, mistrzostwach Polski i Pucharze Świata.

14 i 15 kwietnia 2018 roku odbyły się jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski Karate Shorin - Ryu & Okinawa Kobudo. Do zawodów została zgłoszona rekordowa ilość 270 zawodników z wszystkich klubów SR z całej Polski. Wołomiński Klub Shorin - Ryu Karate po raz kolejny odniósł ogromny sukces zdobywając 11 złotych, 8 srebrnych oraz 6 brązowych medali w różnych konkurencjach, plasując się tym samym na I miejscu klasyfikacji medalowej. Aż dziewięciu adeptów zdobyło IV miejsce, co mocno zmotywowało ich do dalszej pracy i walki o medale w kolejnych zawodach.

8 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Shorin – Ryu Karate. W turnieju wzięło udział 250 zawodników z 19 klubów z całej Polski. Startowali w różnych kategoriach wiekowych, w konkurencjach takich jak: kata, katakumiwaza, shuyo waza kumite, dojo kumite i kobudo. Zawody zakończyły się dla Wołomińskiego Klubu Shorin Ryu Karate wielkim sukcesem.

- Zdobyliśmy 12 złotych medali, 9 srebrnych, 9 brązowych, zdecydowanie deklasując pozostałe kluby biorące udział w mistrzostwach – mówi sensei Grzegorz Jarząbek z Wołomińskiego Klubu Shorin Ryu Karate.

W 2015 r. w Pucharze Świata na 15 medali złotych zdobytych przez Polskę 7 zdobyli zawodnicy Wołomińskiego Klubu. SRK.

13 sierpnia 2017r. w Tokio, w Japonii odbyła się VI edycja Pucharu Świata W.O.F. Polska reprezentacja zajęła 1 miejsce w klasyfikacji medalowej wyprzedzając silne ekipy narodowe z Francji, czy z Japonii. Polacy zdobyli 8 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych medali w konkurencjach kata, kata kumiwaza, shuyo waza kumie, dojo kumie oraz w kobudo. Polacy zdominowali m.in. kategorie kobiece. Reprezentacja naszego kraju liczyła 40 osób, sześcioro Polaków sędziowało zawody.
Do sukcesu Polski bardzo przyczynili się zawodnicy z Wołomińskiego Klubu Shorin Ryu.

- Karate to styl życia a zarazem sposób na życie -  mówią uczniowie, którzy poprzez swoje zaangażowanie w treningi, uzyskali stopnie mistrzowskie dan, jest to 11 osób. Wielu z nich prowadzi własne sekcje karate, swoja postawą stają się wzorem dla młodych adeptów tej sztuki.

Wołomiński Klub Karate organizuje również wyjazdy wakacyjne dla dzieci, młodzieży oraz starszych karateków w znane zakątki naszego kraju i za granicę.

Karate to sport, zabawa i wychowanie. Proponowane przez WKKSR treningi to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate, dzięki czemu są interesujące i przede wszystkim  poprawiają zdrowie  i sprawność. Uczą koncentracji, poprawiają motorykę i koordynację a także mają znaczący wpływ na kształtowanie postaw prospołecznych - odpowiedzialności za siebie i innych.

Zobacz także:

Wywiad z Grzegorzem Jarząbkiem


Sukces karateków na zawodach w Tokio.

Wołomiński Klub Shorin-Ryu Karate znów najlepszy w Polsce!Dane kontaktowe: sensei Grzegorz Jarząbek 696 480 952
Zajęcia w Ekonomiku w Garwolinie

Artykuł sponsorowany