Wiadomości z Garwolina

Wicepremier Beata Szydło poparła kandydaturę Iwony Kurowskiej na burmistrza Garwolina (wideo)

Dodano:
garwolin - Wicepremier Beata Szydło poparła kandydaturę Iwony Kurowskiej na burmistrza Garwolina (wideo)

Dziś na Skwerku Solidarności w Garwolinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceprezes Rady Ministrów i przewodniczącą Komitetu Stałego Rady Ministrów Beatą Szydło i kandydatką na burmistrza Garwolina Iwoną Kurowską. Beata Szydło podczas spotkania zachęcała do głosowania na kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości, która ma wsparcie nowej rady miasta i zadeklarowała rządową pomoc w realizacji zadań samorządowych.

Początkowo dzisiejsza wizyta Beaty Szydło miała się odbyć w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie i miało to być spotkanie zamknięte, jednak w ostatniej chwili nastąpiła zmiana miejsca spotkania. Wicepremier wraz z Iwoną Kurowską wystąpiła na konferencji prasowej na Skwerku Solidarności w Garwolinie.

Konferencję otworzyła Iwona Kurowska witając wicepremier Szydło.

- 21 października podczas I tury wyborów zdecydowaliście państwo, że 8 z 15 mandatów w radzie miasta trafiło w ręce kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo serdecznie za to dziękuję. Doświadczenie uczy nas, że najlepsze efekty samorządy osiągają wtedy, kiedy jest zgodna współpraca pomiędzy burmistrzem, radą miasta, radą powiatu, sejmikiem województwa. Do takiej współpracy zgodnej i wytężonej pracy w obecności pani premier, w obecności radnych, miejskich powiatowych, wójtów i burmistrzów z Prawa i Sprawiedliwości się dzisiaj tutaj zobowiązuję –
mówiła podczas konferencji Iwona Kurowska.

- Do tych wyborów szliśmy z programem, który był bardzo szeroko konsultowany społecznie. Pytaliśmy państwa, wypełnialiście państwo ankiety, ten program tworzył się dla garwolaków, razem z garwolakami. Podczas tych konsultacji udzieliliście nam państwo bardzo dużo różnych informacji o Garwolinie – dodała.

- Bardzo się cieszę, że ten nasz program jest spójny z programami rządowymi. W naszym Garwoline powstaną tak oczekiwane drogi, przedszkole, żłobek, rozszerzymy infrastrukturę sportową, rekreacyjną, zadbamy o polskie rodziny, o seniorów (…) 4 listopada proszę o głos dla mnie, proszę o szansę dla Garwolina – mówiła Iwona Kurowska.

REKLAMA:


Następnie głos zabrała wicepremier Beata Szydło.
- Proszę o głos i zaufanie dla pani Iwony Kurowskiej, która jest doskonałą kandydatką. Myślę, że będąc gospodynią państwa miasta rzeczywiście może zrealizować nie tylko te plany, o których przed chwilą mówiła, ale dużo więcej (…) Swoim dotychczasowym działaniem pokazała, że te sprawy społeczne są dla niej niezwykle istotne. Będzie z pewnością umiała skorzystać z tych wszystkich planów, projektów, które przygotowane są przez rząd – mówiła wicepremier.

- Samorządowcy muszą chcieć współpracy z rządem i współpracy z samorządami różnego szczebla. Wójt, czy burmistrz powinien mieć wsparcie swojej rady – dodała.

- Myślę, że nowi radni zrobią wszystko, żeby wspierać Iwonę Kurowską jako szefową tu w Garwolinie, ale też musi być poczucie, że jest wsparcie ze strony powiatu i województwa. Zagłosujcie państwo na Iwonę Kurowska, będziemy ją wspierać, będziemy pomagać samorządowi, dbać o to, by te wszystkie plany, które są dostępne, które są możliwe - jeżeli będzie taka wola - były tutaj wykorzystywane. Dajcie sobie tę szansę. Ja mocno wspieram panią Iwonę i jestem przekonana, że za 5 lat powiecie państwo, że dokonaliście bardzo dobrego wyboru – mówiła Beata Szydło.

W spotkaniu uczestniczyli: poseł Grzegorz Woźniak, radni miasta Garwolin i powiatu garwolińskiego, oraz wójtowie i burmistrzowie.

Więcej w materiałach wideo na naszym Facebooku i poniżej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 35

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

TO BYŁ WYBORCZY "POCAŁUNEK ŚMIERCI" OD BECI. (, #IP f38ef97186) Odpowiedz

Flaga i bandera (, #IP 69ad1525f3) Odpowiedz

Szkoda, że Szanowna kandydatka, która kreuje się na patriotkę, nie wie jak używać flagi bo bandery. W ostatnim filmiku totalna kompromitacja. Flaga wyeksponowana tak, że chyba to zasłonka. I zgodnie z ustawą, flagi z godłem mogą używać podmioty określone w ustawie i na pewno nie są nimi obywatele. A jeszcze ad. filmiku, to pijar godny Czerepacha. Te gesty, Szanowna Pani Iwono, dobre były może z 15 lat temu, teraz to wyglądają komicznie.

Szkoda, że (, #IP 9b221c18b0) Odpowiedz

Nie widzisz, że Świeczakowa prawie nie robi spotkań, że nikt jej nie popiera, że stroni od mediów, że nie nagrała żadnego orędzia. Najlepiej nic nie robić i krytykować. Nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi, a jaka jest aktywność kandydatek, to chyba każdy widzi.

Odp (, #IP 69ad1525f3) Odpowiedz

Czy MŚ nikt nie popiera? to chyba w innym mieście żyjemy. Skoro ktoś w kampanii używa flagi, to nic go nie tłumaczy ze złego jej zastosowania. To nie jest kwestia błędu, tylko szacunku. Tu już abstrahując od wyborów, my jako Polacy, świechtamy symbole narodowe na prawo i lewo.

ps (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

dlaczego Szydło zrezygnowała z wizyty w garwolińskiej klinice? wszak to bastion Pisu, rządzony przez Żochowskiego. Czyżby nie było się czym chwalić? tyle lat tam rządzi. tak samo będą wyglądały rządy Kurowskiej gdyby wygrała, czego Garwolakom nie życzę

poparcie (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

Kurowska śpiewa psalmy na skwerku? to czytanie na każdej mszy już nie wystarcza?

nie dla Pani Szydło (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Dlaczego Pani Kurowska pokazuje się ze skompromitowaną panią z rządu? Czy to ma jej pomóc czy zaszkodzić? Przerażąjące do czego mogą posunąć sie ludzie dla władzy.

PIS zagląda w okna, juz puka do naszych drzwi (dosłownie) (, #IP 439f2d8668) Odpowiedz

PIS opanował kometarze pod artykułami... szoook Muszą wygrać, widać że sie boją... Co bedzie jesli Pani Iwona nie wygra? Jakie sa scenariusze? Ucieknie z dyrektorowania malutka wiejską szkółką? (no pewnie to nie TEN poziom, za nisko) Proszę odpowiedzieć bo nie wiem jak głosować ;-)

Nawet sam Papież pozdrawia ;-) (, #IP 439f2d8668) Odpowiedz

Czy Papież z Watykanu pozdrowił juz Celebrytkę (misjonarkę) ;-)))

HEHEHE (, #IP bf18203b8e) Odpowiedz

Pozdrowił wszystkich Polaków to pewnie i ją.

(, #IP bd4e7184a9) Odpowiedz

A kto broni Gromniczakom zaprosić kogoś do Garwolina? Najlepiej to krytykować samemu nic nie robiąc.

(, #IP 3736dfc518) Odpowiedz

Czasami milczenie jest złotem i niestety teraz widac kto walczy zajadle o stolek i stolki dla rodziny. Dajmy szanse Pani Marzenie, ma mniejszą chrapke na panowanie w porownaniu z Pania Iwona i jej rodzina. Na szczęście juz tylko dzisiaj moze wypasc z lodówki Pani Iwona. Czekam na ciszę... TAK DLA P.MARZENY! NIE DLA PIS W GARWOLINIE!

Jestem na tak (, #IP bd4e7184a9) Odpowiedz

Kurowska ma kontakty, energię i najwyraźniej jaja. Nad czym tu się zastanawiać? Potrzebna nam marionetka Mikulkich?

odp. (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

skoro ma jaja to chyba to Kurowski Iwon

tno (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Przede wszystkim ma parcie na szkło i władzę, proszę napisać czego dokonała w szkole którą zarządza i w której prawie jej nie widują?

(, #IP 439f2d8668) Odpowiedz

Celebrytka nie lepsza!

? (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

garwolaków czy garwolinian?

ale żal (, #IP fb635d20e3) Odpowiedz

Ale Tadkowym świeczkom żal, słychać tylko skowyt i trzask odrywanego dup... od stołka, wasze podłe plotki pomówienia manipulacje nic nie dadzą m jak marność do niczego się nie nadaje

KK (, #IP 0d2ca8d37d) Odpowiedz

Jak donoszą londyńskie popołudniówki,2 listopada panująca w Niezależnym Wschodnim Krolestwie Etiopii, Jej wysokość Aisha Zuri Koko,ma odwiedzić nasze miasto.Celem tej wizyty będzie prawdopodobnie umocnienie mocnych wzajemnych relacji oraz poparcie dla jednej z kandydatek w nadchodzącej II turze wyborów. Niestety tajemnicą jest kogo,swym niesłychanie ważnym i donośnie brzmiącym głosem,wesprze. Królowa Aisha Zuri Koko to kolejny ważny gość w naszym mieście.Planowany jest spacer po skwerku, zakupy lokalnych produktów na zieleniaku,a wieczorem wspólna kąpiel na basenie.Po czym Królowa odjedzie. Mamy nadzieję,że ta wizyta wzmocni nasze poprawne relacje i zaowocuje owocną wspólpracą w przyszłosci.

Beata (, #IP ac8d40dc74) Odpowiedz

Szanowna redakcjo. Beata Szydło nie jest przewodniczącą Komitetu Stałego Rady Ministrów lecz przewodniczącą KOMITETU SPOŁECZNEGO Rady Ministrów !!!!!

Oświadczenie Kurowskiej na fb w sprawie debaty (, #IP 668bede73e) Odpowiedz

W związku z licznymi zapytaniami wyborców o debatę zdecydowałam się przedstawić Państwu kulisy przygotowań. 29 października odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli kandydatek. W trakcie spotkania zgodziliśmy się na większość propozycji sztabu Pani Marzeny Świeczak. Pojawiły się dwa punkty sporne tj. termin debaty i prezentacja multimedialna. Pierwotnie strona Pani Marzeny Świeczak zaproponowała termin 2 listopada, na co nie chcieliśmy się zgodzić, jako, że jest to Dzień Zaduszny. My zaproponowaliśmy wtorek lub środę (30-31 października). Ponadto strona Pani Marzeny Świeczak upierała się przy prezentacji multimedialnej, która w żaden sposób nie odpowiada istocie debaty wyborczej. Ponieważ ze słów przedstawicieli mojej kontrkandydatki wynikało, że nie są upoważnieni do podejmowania decyzji w sprawie zmiany terminu oraz prezentacji sztaby ustaliły, że strona Pani Marzeny Świeczak do godziny 22.00 skontaktuje się telefonicznie z moimi przedstawicielami i przekaże decyzję Pani Marzeny Świeczak. Do chwili obecnej telefonu nie było.

te kwiatki (, #IP 09af6cc6dc) Odpowiedz

to z tego miejsca powinny zniknąć. nie ma jak przejść, nie ma gdzie usiąść.... rozumiem że każdy chce zarobić, ale to lekka przesada. to miejsce powinno być dla ludzi, żeby mogli sobie odpocząć. a nie tylko dla kwiatów. i tak samo warzywa pod filarami. przejścia nie ma bo albo skrzynki albo samochody na chodniku. tam powinien być bezwzględny zakaz handlu i tyle. proponuję dać im na przykład miejsce na dworcu pks. dużo miejsca, ludzie chodzą... nikt nikomu by nie przeszkadzał. a nie w najbardziej zatłoczonej części miasta.

KPP (, #IP 3c61a20934) Odpowiedz

To komendant niech teraz wysyła ludzi i niech piszą mandaty .Wszak lubią w tym miejscu ludziom wypisać za stanie na zakazie . Czekamy na informację czy ,kogo i ile ukarano .

Folwark zwierzęcy (, #IP ae99bbdc36) Odpowiedz

Popieram wszak wszyscy są równi wobec prawa. Niestety prawdę napisał Orwell że niektórzy są równiejsi.

Mala frekfencja (, #IP 25de8a4bc1) Odpowiedz

Jakos malo ludzi bylo jak p. Beata promowala p.Kurowska. okolo 50 osob (łacznie z obstawa), wiem bo widzialem z okna, mieszkam nad apteka. Precz z PiS, konstytucja.

(, #IP 3eb14d69b2) Odpowiedz

👍✌️

Same garnitury na skwerku i kwiaty 😉 (, #IP d8ed27a3f7) Odpowiedz

Publiczność nie dopisała, nie bylo z kim rozmawiać... Najważniejsze ze Pani Iwona ma fotke z Pania Beata. O to chodziło, do 4 lans. Czy Pani Iwona miala urlop od dyrektorowania w szkole, czy to bylo w godzinach pracy? Czy moze dyrektor moze pozowac w godzinach urzędowania?

(, #IP 266bff41e3) Odpowiedz

Jest na urlopie macierzynskim

Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo (, #IP 9b221c18b0) Odpowiedz

To nie było spotkanie z mieszkańcami tylko konferencja prasowa. Tylko kłamstwo i dopisywanie wyborców wam zostało.

(, #IP 758e5f54f7) Odpowiedz

Z tym dopisywaniem wyborców to prawda.

TYLKO NOWA OSOBA COŚ ZMIENI (, #IP f375cbaac5) Odpowiedz

WSZYSCY ZNAJOMI BURMISTRZA ,RODZINA MUSZĄ ODEJŚĆ ZE STANOWISK -nie chcą dopuścić nikogo z zewnątrz bo wyjdą jakie to były i są powiązania jedna wielka klika, lecz nie którym wyborcom to nie przeszkadza bo przecież już nic po znajomości nie da rady załatwić więc w rodzinie przykazane na kogo mają głosować jakby nie mieli swojego ROZUMU.Ludzie obudźcie się wszystko do tej pory robione było pod Markety,Znajomków posiadłości,Firmy a dla zwykłego kowalskiego gówno.

uuu (, #IP 3c61a20934) Odpowiedz

Za to przeciwniczka a w zasadzie jej mocodawca woli z ukrycia szeptać plotki wykorzystując sieć powiązań misternie tkaną przez lata

KODziarzu (, #IP b8d1b6b10b) Odpowiedz

Nie manipuluj. To nie było spotkanie z mieszkańcami tylko konferencja prasowa w otwartym terenie.

garwolak (, #IP 37d162790c) Odpowiedz

Garwolin ma szanse teraz na mega rozwój .Wybór Pani Iwony Kurowskiej na burmistrza gwarantuje to. Razem z radnymi PiS Pani Iwona Kurowska da rade to zrobić .Mając poparcie rady powiatu i sejmiku mazowieckiego będzie robota szła do przodu .Garwolaki nie zepsujcie tego .

psis (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Te garwolak, jakie poparcie w w sejmiku mazowieckim. Przecież tam pis jest w opozycji.Wg mnie ma parcie na szkło a nie poparcie.

bedok anty pis (, #IP f9f86fca17) Odpowiedz

hahahahahahahahahahahahhaahahahahahahahah jeb.....łem szansa na rózwój włsnych kieszeni państwa kurowskich

(, #IP eb8fdeb15d) Odpowiedz

Rozwinie tak jak szkołę w Wołkowyi.

Aa (, #IP 5d1cb93960) Odpowiedz

Aby nie rządziła jak pani Beata bo wtedy to tylko dobrym wyjściem bedzie ucieczka z Garwolina. Jak się rozkokosi to hamulca niebedzie

Tylko Bruksela, przecież lubi podróżować... (, #IP d8ed27a3f7) Odpowiedz

Pani Iwono (, #IP 3c61a20934) Odpowiedz

Pokazywanie siępublicznie z tym rozczochranym osobnikiem w Garwolinie ,raczej sympatii ani głosów pani nie przysporzy .

SZANSA (, #IP 709b60d545) Odpowiedz

Dajmy szansę Iwonie Kurowskiej! mamy szansę na prawdziwy rozwój! mam dość przecinania wstęgi przy placach zabaw lub sadzeniu drzewek!

sadzawkę z pompami (, #IP 52b10c1632) Odpowiedz

trzeba było jej pokazać bo czegoś takiego pewnie nigdzie nie widziała a skwerek to żadna atrakcja.

żenujące (, #IP 2d5e09ae97) Odpowiedz

Widać,że wicepremier nie ma co robić w rządzie jesli przyjeżdża nie wiadomo poco, i nie ma nic właściwie do powiedzenia . Dla tej sytuacji nie składa kwiatów ani npod tablicą Lecha Kaczyńskiego, ani przed Kamieniem Piłsudskiego ,ale tam gdzie bliżej do centrum i żeby zrobić show, który nie wyszedł bo zainteresowanie żadne, gdyby nie przyszli sztabowcy to właściwie wizyta nie byłaby dostrzeżona.Chyba po raz pierwszy dostrzegłem przy składaniu kwiatów pana Ostolskiego, a tak naprawdę to te kwiaty z jakiej okazji( coś trzeba było wymysleć). ŻałosneNiestety za to płacimy my.

decyzja na 5 lat (, #IP 73ea026999) Odpowiedz

Może jednak warto się zastanowić, jakie gwarancje daje nam wybór p. Kurowskiej. Wiem, że głosujący w pierwszej turze na p. Świeczak często argumentowali swoją decyzję, że wszyscy tyko nie PIS. Czy to jest jednak dobra decyzja? Dla dobra mieszkańców i miasta należałoby nie dopuścić do zaciągania kolejnych kredytów a pozwolić i postawić na współpracę samorządu ze stroną rządową. Tak.. tak trudny wybór ,ale niestety jedyny słuszny w tej sytuacji bo zapobiegnie 5 letniej stagnacji. Kredyty zaciągnięte przez miasto nie pozwolą bez dopływu, wsparcia środków zewnętrznych na nowe inwestycję i rozwój, bo jakikolwiek program, projekt zakłada udział środków własnych miasta a tych na dzień dzisiejszy brakuje. Należy mieć nadzieję, że p. Świeczak przestanie chować się, za wypowiedziami na fb, oświadczeniami do gazet i odpowie na pytania mieszkańców, które w obecnej sytuacji (podjecie decyzji o głosowaniu) są dla nich ważne i chcą o nich rozmawiać. Niestety jedyną szansą są wpisy pod artykułami bo nawet jak ktoś zapyta na profilu to pytania są lekceważone, ośmieszane przez zwolenników/szab a p. Świeczak wydaje posty z oświadczeniami. Smutne bo przyszły burmistrz powinien prowadzić dialog z mieszkańcami a nie monolog z poklaskiem zwolenników.

Decyzja na 5 lat (, #IP 5d04a794fe) Odpowiedz

Zgadzam się w 100%. Obecna władza to buduje tylko parki z pomnikami ptaków a dbać o te parki już nikt nie potrafi nawet koszy na śmieci brak.

Cyrk (, #IP 681d88a8e0) Odpowiedz

Hahahaha, spontaniczne spotkanie szkoda że czasu na umówiona wizytę w szpitalu nie starczyło..

Super (, #IP 03c55bd5f2) Odpowiedz

Nie jestem zwolennikiem PIS ale inicjatywa P. Iwony super! Wszyscy na tym skorzystamy

Brawo (, #IP bd4e7184a9) Odpowiedz

Brawo Pani Iwono, takich przyjaciół potrzebuje Garwolin. A Pani M.kogoś zaprosila?

Patriota (, #IP 4677dcec5d) Odpowiedz

ętniące , lans to lans. Stołki czekają ?

przyjaciółka ???? (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Dla mnie to turystka a nie żadna przyjaciółka.

A kiedy zawita reszta? (, #IP e2bdc49168) Odpowiedz

A kiedy zawita reszta PiS do Garwolina, jeszcze 3 dni do ciszy wyborczej i Pan prezydent i Pan Kaczyński zdąży dojechać poprzeć kandydaturę Pani Kurowskiej ;)

(, #IP d4210faad1) Odpowiedz

Jeżeli Morawiecki Sasin i Szydło nie pomogą to może sam...... najwyższy(chociaż niskiego wzrostu ) przyjedzie ...

lans (, #IP cd10379740) Odpowiedz

A podobno za dwa dni ma przyjechać Papas do Garwolina i ma tez poprzeć.Kazdemu sie odwdzięczy za poparcie to może tego Garwolin na nawet powiat nie unieść.A poza tym to przeciez te wszystkie wycieczki do Garwolina to za nasze podatki.Tanie Państwo śmiechu warte

oniemiałam (, #IP ad88b889a3) Odpowiedz

kogo zwlecze jeszcze pani Kurowska z panem posłem :-)

pani Szydło (, #IP ad88b889a3) Odpowiedz

Ale tłumy

(, #IP c19f7172b3) Odpowiedz

Trzymamy kciuki za szczęśliwy powrót do domu. Na drodze czycha wiele niebezpieczeństw.