Wiadomości z Garwolina

Terytorialsi pamiętali o bohaterach

Dodano:
garwolin - Terytorialsi pamiętali o bohaterach

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzili groby żołnierzy Armii Krajowej na terenie południowego Mazowsza. Terytorialsi uporządkowali mogiły, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze. Uczcili również pamięć bohaterów w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

W ten sposób wojsko chce uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli o wolność. Na cmentarzach Mazowsza spoczywają szczątki żołnierzy AK, ale także powstańców styczniowych, czy listopadowych. Żołnierze nie tylko sprzątali groby, ale także zapalili znicze pamięci. Opieka nad grobami zmarłych żołnierzy na stałe wpisze się w ich działania. Ta piękna idea to nie tylko patriotyczny obowiązek, ale przede wszystkim chęć okazania szacunku oraz pragnienie, by pamięć o zmarłych bohaterach tliła się w umysłach Polaków, jak te zapalone na ich grobach znicze.   
 

REKLAMA:


Szczególnie ważnym miejscem dla żołnierzy z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. To w tym miejscu zginął patron brygad- rotmistrz Witold Pilecki. W przededniu Święta Zmarłych, żołnierze OT oddali cześć i chwałę bohaterom również w tym miejscu. Żołnierze wyklęci należeli do najdzielniejszych żołnierzy Rzeczypospolitej. Skazani na niepamięć i złą sławę, pozostali wzorem postawy obywatelskiej. Dziś, tradycje, dorobek i wartości Żołnierzy Wyklętych, z dumą przejmują żołnierze najmłodszej formacji polskich sił zbrojnych. - Wojska Obrony Terytorialnej.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą 4 bataliony lekkiej piechoty, dowodzi płk Grzegorz Kaliciak.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

anakonda 2018 (, #IP c1fd8a5938) Odpowiedz

Pewnie pojadą? https://www.mpolska24.pl/post/15381/dragon-17-czyli-najwieksza-kompromitacja-w-dziejach-mon-czesc-1

(, #IP 410521e3cb) Odpowiedz

Kiedyś robili to harcerze i wolontariusze.

TO WOJSKO TYLKO DO TEGO SIE NADAJE. (, #IP f38ef97186) Odpowiedz

hahaha (, #IP 946a781859) Odpowiedz

Do czego ty się nadajesz, skoro nie robisz NAWET TEGO?