KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą. Jak kandydatki na burmistrza wykorzystały ten czas?

Dodano:
garwolin - Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą. Jak kandydatki na burmistrza wykorzystały ten czas?

Tylko do północy kandydatki na burmistrza miasta Garwolin mogą prowadzić kampanię wyborczą. W tym roku po raz pierwszy kampania wyborcza tak mocno była widoczna w internecie. Jakie działanie Marzena Świeczak i Iwona Kurowska podjęły między I a II turą, by przekonać do siebie jak największą liczbę wyborców?

- Był to nie tylko czas intensywnych, bezpośrednich rozmów z mieszkańcami ale przede wszystkim czas zwykłej codziennej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców – mówi Marzena Świeczak, kandydatka na burmistrza Garwolina. - Spotykałam się z mieszkańcami odwiedzając ich w domach, słuchając ich oczekiwań dotyczących kierunków rozwoju miasta i zyskując przy tym zrozumienie i akceptację dla moich pomysłów. Doświadczyłam wielu ciepłych słów i wsparcia za co serdecznie dziękuję. Choć kampania wyborcza rządzi się pewnymi prawami to nigdy nie powinna przesłaniać tego co najważniejsze pracy na rzecz Garwolina, który jest naszym wspólnym dobrem – mówi wiceburmistrz.

- Zbliżamy się do końca tej intensywnej kampanii – mówi Iwona Kurowska. - Przed II turą odwiedziłam kolejne zakątki Garwolina, na które nie starczyło czasu przed I turą. W ubiegły piątek spotkałam się z mieszkańcami Działek, to spotkanie potwierdziło, że najważniejszym zadaniem dla przyszłych władz są drogi, których dramatycznie brakuje na obrzeżach miasta. W sobotę po południu odwiedziłam mieszkańców ulicy Targowej i osiedla za tą ulicą. W niedzielę udało się zorganizować spotkanie z ministrem Jackiem Sasinem, w którym udział brało około 150 osób. Cieszę się, że dostałam zapewnienie o wsparciu dla Garwolina w korzystaniu z programów rządowych bardzo spójnych z moim programem. W poniedziałek spotykałam się z mieszkańcami osiedla Romanówka. We wtorek uczestniczyłam w konferencji prasowej z wicepremier Beatą Szydło, która również zapewniła mnie, że mogę liczyć na wsparcie po wyborach. Wszędzie towarzyszyli mi radni, którym mieszkańcy zdecydowali się powierzyć mandaty i większość w radzie miasta. Ostatnim akordem jest film skierowany do mieszkańców podsumowujący kampanię z prośbą o głos. Wszystkie te spotkania z mieszkańcami dają mi energię i siłę, otrzymałam także wiele słów wsparcia, za co serdecznie dziękuję, ale przede wszystkim utwierdzają w przekonaniu, że podjęte działania dla dobra i rozwoju naszego Garwolina maja głęboki sens i wspólnie, razem udźwigniemy nasze zadania na przyszłość – mówi Iwona Kurowska.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

mój wybór (, #IP 59499c1047) Odpowiedz

W niedzielę 4 października,jak większość mieszkańców Garwolina,pójdę na Wybory,aby oddać swój głos na Burmistrzynię,która będzie zarządzać sprawami mieszkańców miasta,przez najbliższe 5 lat.Decyzję o tym,komu zaufam,podjąłem juz dawno;w niedzielę potwierdzę to tylko na wyborczej kartce. Nie zdradzę,której z Pań zaufałem,ale dlaczego Jej zaufałem,już mogę powiedzieć. Kampania wyborcza,wyjątkowo długa jak na ten rodzaj wyborów,pokazała, że obie Panie mają niespotykaną determinację do objęcia urzędu.I robiły to w bardzo różny sposób. Można to w skrócie określić słowami: z jednej strony “Działamy”,z przeciwnej :“Dużo gadamy”. Mnie przekonał spokój,odpowiedzialność,kultura osobista i klasa, jednej z Pań. Potrafiła bez negatywnego przekazu przedstawić merytoryczną,możliwą do realizacji,wizję rozwoju miasta. W opozycji do takiej kampanii,stał przekaz drugiej strony. Jestem uzytkownikiem FB,czytam informacje z lokalnych portali internetowych,ale chyba nie tylko mnie,zaczęła dokuczać ilość i nachalność wpisów oraz komentarzy zwolenników jednej z kandydatek. Trudno zaakceptować ich poziom merytoryczny i intelektualny, wielokrotnie na pograniczu dobrego smaku i wiarygodności.Nie przekonała mnie więc ilośc tzw.lajków i udostępnień,bo to nie jest miara stopnia przydatności do pracy dla mieszkańców miasta.Trudno mi zrozumieć,dlaczego posłużono się wątpliwymi danymi o wykorzystaniu srodków unijnych,które zaprzeczają pozyskanym przy udziale posła na Sejm,dotacjom. Kandydatka,którą popieram nie musi wspierać się wysoko postawionymi prominentnymi politykami krajowymi,którzy przyjeżdzają do nas czarnymi limuzynami.Przyjeżdżają,aby wesprzeć teorię o konieczności współpracy wszystkich szczebli samorządu z władzą centralną.Kandydatka,którą popieram jest niezależna politycznie,jest reprezentantką lokalnej społeczności,jest daleka od koneksji i uzależnień politycznych. Kandydatka,którą popieram,nie zamierza zniszczyć centrum Garwolina przez wybudowanie Centralnego Dworca Kolejowego i trasy kolejowej,przebiegającej przez osiedla mieszkaniowe oraz budowy parkingów na obecnych terenach rekreacyjnych. A pomysł budowy linii kolejowej i dworca w centrum przejęła Jej kontrkandydatka,w zamian za poparcie, po przegranej w I turze. Kandydatka,którą popieram,będzie przez całą swą 5 letnią kandencję realizować swe zamierzenia w Garwolinie.Jestem pewien,że nie skusi Ją żadna zagraniczna misja. Taka postawa gwarantuje uczciwą i merytoryczną pracę dla naszego miasta. Wiem,jak niewiele liczy sie głos szarego mieszkańca w konfrontacji z głosem przegranej w I turze kandydatki czy innych ważnych lokalnych osobistości. Ale mój głos jest szczery i niezależny.

Wygrają kobiety (, #IP 6fde3f4ca6) Odpowiedz

Znany jasnowidz z Pomorza przewiduje wygraną pani Marzeny bo hoża.Tajemniczy czarnowidz z Podkarpacia wieszczy klęskę pani Iwony bo akurat był zaczadzony i miał kaca. Dzisiejszy sondaż Wspólnoty chłopy europy wskazuje, że elektorat nie uznaje Urszulinej jałmużny i PiSowi mieszającemu z błotem PSL w pierwszej turze, nie pozostanie dłużny. Miejskie Ruchy według ankiety, głosują latoś na blond kobiety. Nawet pobożne ale świeckie SLD na panią Świeczak również chce. Zwolennicy korwina nie chcą żadnej bo wolą kruczkami skarb państwa dymać. I żaden proboszcz, z żadnej parafii, poprzeć otwarcie, też Żadnej, nie potrafi. Od 1989, co drugi wyborca nie ufa wszelkiej politycznej propagandzie i zamiast iść na wybory pozostaje szczęśliwy, poza. Bo nie poczuje się przegrany, odpowiedzialny czy zawiedziony głosem straconym, niezależnie od wyniku. Jedyna prawdziwa większość, prawie 15 milionowa,(z ponad 30mln uprawnionych do głosowania) zostaje w domu. Wybór należy do Ciebie.

Praca (, #IP 55d8502fd6) Odpowiedz

Hahaha, trzeba miec tupet! Perkowa wykonywala zwykłą codzienną pracę za dodatkowe wynagrodzenie, a pani pani Marzeno.

Debata (, #IP bd4e7184a9) Odpowiedz

M jak milczenie, ewidentnie widać że wszystkie wszyscy M bali się rozmowy bezpośredniej, potwierdził to beznadziejny powód odmowy, że niby została straszna sądem a przecież to ona pierwsza manipulując straszył K sadem

Marionetka Mikulskiego! (, #IP bef3b9854f) Odpowiedz

Czas na zmiany! Czas na działanie! Czas na realizacje! Dość układów! Dość kumelstwa! Dość poklepywania się po plecach! Pani M. nie było widać podczas kampanii, niebyło jej słychać, tylko bilbordy! Żenada! Podczas spotkania z mieszkańcami nawet kurtki nie zdjęła, jej postawa mówiła wszystko „ wpadłam na chwile bo mi kazano!” Pani I. zasuwa jak mały motorek, pojawiała die wszędzie, zapraszała gości i pokazała, że jak jej na czymś zależy to poruszy niebo i ziemie aby zrealizować cel. Takiego gospodarza potrzebuje Garwolin! Zarzucano Pani I., że się lansuje- dobre sobie! Ona działa i pokazuje, że potrafi wykorzystać wszystkie możliwości jakie przed nuą stoją. Potrafi rozmawiać z ludźmi, potrafi zaprosić wpływowych ludzi, potrafi wykorzystać kanały social media aby dotrzeć do młodych. To jest najlepsza kandydatka na burmistrza naszego miasta!

Szansa (, #IP 7267b4857a) Odpowiedz

Dajmy szansę Pani Kurowskiej, w kampanii udowodniła , że zależy jej na rozwoju naszego miasta!

(, #IP 9211fc3ba4) Odpowiedz

Widać że Kurowska to tytan pracy,organizowała spotkania,rozmawiała z ludźmi,włożyła dużo serca w tą kampanię.Mój głos wędruje do niej.

Taamtar (, #IP 1489f9f018) Odpowiedz

Niema, milcząca, wsparta na Burmistrzu i byłej zastępczyni na umowę zlecenie, poparta przez lokalnego działacza PSL kontra energia, elokwencja, działanie i pracowitość. M kontra IK. Wybór jest prostu

będzie (, #IP 3c61a20934) Odpowiedz

będzie Pani Iwona pożyjemy zobaczymy ,będzie pani M to okaże się że garwolin to ciemnogód w dodatku czerwony

wszyscy wiemy (, #IP 3c61a20934) Odpowiedz

pani m to mikulski bis a mikulski to wiemy że straż miejska wbrew woli mieszkańców .Rzekomo tak mieszkańców słuchają . Przed wyborami a po wiedzą lepiej od mieszkańców . Vide zbiornik . Każdy mówił że kicha a oni że piękny i sukces . No dla nich i ich kieszeni faktycznie sukces . Dopuścić panią m ale pod warunkiem że za darmo będzie zasuwać . Pani I nie znam ale widać że nie lże jak bura suka jak niektórzy

zarobiona... (, #IP bd4e7184a9) Odpowiedz

Prawie byśmy uwierzyli Pani M., gdyby nie wysypała się akcja z pania Perek.A teraz to juz niech pani nie ściemnia, bo wszyscy wiedzą kto i za ile pracuje.

Dosc (, #IP 3f821482b0) Odpowiedz

Kiedy wreszcie dane nam bedzie odpoczac od sztucznego wizerunku pani Kurowskiej ?

Dokladnie! (, #IP ba6afdab6f) Odpowiedz

Juz jutro cisza, oby od poniedziałku zniknela... Niech wraca do Wawy, moze w nastepnych wyborach zastapi Dude.

Podsumowanie kampanii (, #IP 1fd02a9691) Odpowiedz

Ptaszki ćwierkają, że dziś na Garwolak generalne podsumowanie kampanii wyborczej na st. burmistrza w Garwolinie. Wreszcie będzie jasne, KTO ZA KIM STOI w mieście! Oj, będzie się działo!

Madeusz Tikulski (, #IP 4758330116) Odpowiedz

Pani M nie podjęła żadnych ale to żadnych działań... liczy na to ze na pewniaka przeskoczy przez wybory na tron włodarza miasta! Pani I choć widać ze wyczerpana i ze kłód pod nogi rzucono wiele cały czas intensywnie zasuwala po mieście i po spotkaniach z mieszkańcami. Ja nie chce M na burmistrza, nie chce marionetki która zataja oszustwa urzędu miasta zatrudniającego obecnie dwie Panie burmistrz jedna od roboty a druga od pozowania do zdjęć i przecinania wstęg.

(, #IP e6d5627ae5) Odpowiedz

Fajnie by było gdyby panowie z ulotkami nie pukali do drzwi. Moim zdaniem to już zbyt natrętne zachowanie.