Wiadomości z Garwolina

Ślubowanie pierwszaków w Górznie

Dodano:
garwolin - Ślubowanie pierwszaków w Górznie

W czwartek 25 października w Szkole Podstawowej w Górznie odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej w roku, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości, zatem w przygotowanym przez nich programie artystycznym, nie mogło zabraknąć nawiązania do patriotyzmu i ważnej dla naszego kraju daty roku 1918.

- Dzień ślubowania jest szczególnym dniem dla pierwszoklasistów, jest to dzień, moment, kiedy wstępują do  do społeczności szkolnej, stają się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Jednak dzisiejszy dzień ma jeszcze większą rangę, ponieważ odbywa się w roku kiedy nasza ojczyzna obchodzi 100-lecie istnienia po odzyskaniu niepodległości – mówiła otwierając uroczystość Joanna Kućma, wychowawczyni jednej z klas pierwszych.

Podczas przygotowań do wystąpienia, dzieci dużo rozmawiały z nauczycielami na temat cech ucznia, Polaka kochającego swoją ojczyznę, Polaka – patrioty i o tym jak należy rozumieć rolę w byciu obywatelami państwa, zatem w czasie uroczystości nie mogło zabraknąć wierszyków i piosenek o charakterze patriotycznym.

REKLAMA:


Po uroczystym ślubowaniu dzieci zostały pasowane na uczniów przez dyrektor Marię Szczęśniak i otrzymały dyplomy pasowania na pierwszaka. Starsi uczniowie wręczyli przedstawicielom klas pierwszych portrety patrona szkoły Władysława Jóźwickiego oraz herb szkoły.

- Myślę, że nasza ojczyzna - Polska jest z was bardzo, bardzo dumna. Udowodniliście, że wiecie kto to jest Polak, kto to jest patriota. Nie wstydźcie się miejsca, w którym mieszkacie, tego, że jesteście Polakami. Życzę wam, żebyście mieli same piątki i szóstki, bo jesteście naprawdę bardzo zdolni, życzę, żeby w tej szkole każdy dzień upływał wam bardzo radośnie. Paniom życzę wielu sukcesów ze swoimi uczniami, rodzicom życzę, żeby kochali swoje dzieci, ale trzeba też od nich wymagać – mówiła na zakończenie uroczystości dyrektor SP w Górznie Maria Szczęśniak.

Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie i degustacja okazjonalnego tortu oraz ciast, wspólnie z rodzicami i nauczycielami ze szkoły.

W wydarzeniu udział wzięli też uczniowie klas II i III oraz najstarsi uczniowie szkoły. Pierwszaków do występów przygotowały: Katarzyna Zygadło i Joanna Kućma.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 114

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.