Ciekawe tematy z Garwolina

Już jutro w Polskim Radiu audycja Romana Czejarka prosto z Maciejowic!

Dodano:
garwolin - Już jutro w Polskim Radiu audycja Romana Czejarka prosto z Maciejowic!

Jutro (sobota 3 listopada 2018) od godziny 9.00 do 12.00 będzie transmitowana na żywo audycja Jedynki Polskiego Radia, Romana Czejarka "Jedyne takie miejsce"z Muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach. Podczas audycji poruszane będą tematy m. in. historii Maciejowic, słynnego boju maciejowickiego z 10 października 1794r. oraz archeologii pola bitwy, walorów turystycznych i przyrodniczych gminy Maciejowice i Powiśla Maciejowickiego.

Cesarz Napoleon mówił o nim jako o wielkim "bohaterze północy". Caryca Katarzyna nazywała go bestią. O legendarnych kosynierach słyszeli w szkole chyba wszyscy... nawet kapitan Nemo miał jego portret w okręcie podwodnym...

A jaki Tadeusz Kościuszko był prywatnie? Co niezwykłego jest w Maciejowicach, gdzie 10 października 1794 stoczono jedną z najkrwawszych osiemnastowiecznych bitew?

Na audycję "Jedyne takie miejsce" w sobotę (3.11) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Roman Czejarek.

- Dzisiaj nagrywaliśmy część materiału, natomiast już jutro od godz. 9.00 do 12.00 audycja "Jedyne takie miejsce" z Muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach. Zachęcamy do włączenia radioodbiorników lub wysłuchania audycji na stronie Polskiego Radia – mówi Tomasz Frączek, kustosz maciejowickiego muzeum.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nostradamus ul.Kochowska (, #IP e12a205d5c) Odpowiedz

Kto jest dyrektorem w GOKu? Łaskarzew? Otwock? Pilawa? Czerajek!!!

konkurs nr 1 (, #IP ae2b0b38c0) Odpowiedz

Ożywił się GOK. Zapewne jest kij w mrowisku i kto będzie, i będzie nowym dyrektorem.

100 Rajd Kościuszkowski O!le! (, #IP 21faf0e9fc) Odpowiedz

tam WawaGra a GOK to ....i tylko coś poboczne.

(, #IP cb86292e08) Odpowiedz

A wawgra to jakis przetarg wygrało? w jakimś konkursie ofert wzięło udział? czy tak po znajomości np. z własnej kasy jest finansowane?

Roman i spółka (, #IP 0cf9684e98) Odpowiedz

Z ta etatowa księgowa na 10 osób i dyr. wcisną rachunek z kotem w worku. Transparentność rachunków się kłania.