Wiadomości z Garwolina

Przygotowali i złożyli wiązanki dla zasłużonych

Dodano:
garwolin - Przygotowali i złożyli wiązanki dla zasłużonych

31 października 2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie przygotowali patriotyczne wiązanki, aby złożyć je na grobach zasłużonych, spoczywających na cmentarzu w Żelechowie: powstańców, żołnierzy, nauczycieli, księży i innych osób zaangażowanych w życie lokalnej społeczności. Młodzież przeprowadziła również zbiórkę na zakup zniczy.

1 listopada uczniowie klas mundurowych, pełniący tego dnia uroczystą wartę  przy tablicy AK, zapalili symboliczne biało-czerwone znicze. Akcją objęto ponad 20 miejsc, ale na pewno jest ich na żelechowskim cmentarzu jeszcze więcej. W tym celu młodzież w najbliższym czasie podejmie działania zmierzające do odnalezienia nagrobków kolejnych zasłużonych.

REKLAMA:


Biało-czerwone wiązanki i znicze składane 1 listopada to kolejna akcja uczniów ,,Lelewela” nawiązująca do lokalnej historii. Od ponad 10 lat młodzież porządkuje zabytkowe nagrobki, od 5 lat pełniona jest przez przedstawicieli klasy policyjno-wojskowej warta przy symbolicznej mogile żołnierzy AK. W tym roku, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, szkoła włączyła się w upamiętnienie osób zasłużonych dla naszej Ojczyzny. Działania uczniów koordynowała nauczycielka historii, Urszula Kobielus, natomiast do pełnienia warty młodzież przygotował mjr Piotr Władziński.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 58

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pamięć (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Cenna inicjatywa, gratuluję.