Ciekawe tematy z Garwolina

NieKANApowi biorąudział w kolejnej akcji Opatrunek na Ratunek

Dodano:
garwolin - NieKANApowi biorąudział w kolejnej akcji Opatrunek na Ratunek

W okresie od października 2018r. do stycznia 2019r. grupa młodzieży NieKANApowi działająca przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie działa po raz kolejny w Akcji „Opatrunek na ratunek” dla osób potrzebujących wsparcia w różnych zakątkach świata prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. W akcji udział mogą wziąć lokalne apteki, szkoły przedszkola, urzędy administracji publicznej, firmy i osoby indywidualne.

Wracający z misji wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio i sami misjonarze piszą listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy.

Co jest potrzebne?

W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Przyda się więc każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, wenflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne nowe takie jak termometry, ciśnieniomierze, itp.

REKLAMA:


- Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się w ten projekt. Wsparcie może przybrać formę: wywieszenia plakatu informującego o akcji, wystawieniu pudełka na zbiórkę darów i zachęceniu klientów /uczniów/ przedszkolaków/ pracowników/ rodziców do przekazania materiałów opatrunkowych. Zachęcamy do włączenia się w akcję lokalne apteki, szkoły przedszkola, urzędy administracji publicznej, firmy i osoby indywidualne. Każdy bandaż jest na wagę złota. Zebrane środki opatrunkowe można przekazywać do 31 grudnia 2018 r. Istnieje również możliwość odbioru tych środków bezpośrednio od darczyńców
– mówi Michał Przybyszz NieKANApowych.

Punkty zbiórki:
- Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – ksiądz Krzysztof Banasiuk
- Redakcja gazety Twój Głos od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00 na ul. Kościuszki 22 B w Garwolinie.
- “Apteka Na Romanówce” Anna Brzozowska Garwolin ul. Korczaka 35 lok. 1
- Nasze Apteki 08-400 Garwolin ul. Nadwodna 15
- BiznesGrupa EMPTOR, ul. Dobra 1/7LU, 08-400 Garwolin w godzinach 9-17
- Szkoła Podstawowa w Osiecku im. Powstańców Styczniowych
- Apteka na Dobrej – Paweł Głaszczka
- Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Pilawie ul. Wojska Polskiego 4.
- Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej
- Szkolne Koło Caritas nr 81 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP w Garwolinie
ZS Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie
- Przedszkole w Górznie ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 8. 08-404 Górzno
- Apteka Cefarm Warszawa S.A. Orla 5, 05-402 Otwock

Dołącz do akcji na Facebooku.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.