Wiadomości z Garwolina

Groźne zdarzenie w Wólce Ostrożeńskiej

Dodano:
garwolin - Groźne zdarzenie w Wólce Ostrożeńskiej

4 listopada 2018 r. po godz. 6.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wólce Ostrożeńskiej, gdzie samochód osobowy marki Mercedes zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie posesji i uszkodził przyłącze gazu wraz z reduktorem, co spowodowało wyciek paliwa gazowego do atmosfery.

- Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia i ewakuacji mieszkańców z dwóch budynków, łącznie dziesięciu osób. Następnie przystąpiono do odkopywania przyłącza w celu umożliwienia zaciśnięcia rury z gazem średniego ciśnienia, a także postawiono na koła pojazd, który był oparty o ogrodzenie i odłączono w nim zasilanie elektryczne. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy pogotowia gazowego zlikwidowali wyciek poprzez zaciśnięcie rury w wykonanym wykopie. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy KP PSP.

Za zdjęcia dziękujemy Czytelnikowi.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.