Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 października - 4 listopada 2018 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 października - 4 listopada 2018 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.29 października 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Borowiu

Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Borowiu, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Kia Ceed i Citroen C3. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń wymagających hospitalizacji. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach, zakręcili zawór instalacji LPG w jednym z nich oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Długiej w Garwolinie
Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Garwolinie, gdzie samochód osobowy marki Jeep zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie posesji i znalazł się w pozycji na dachu. Pojazdem podróżowała tylko kobieta, którą strażacy  ewakuowali i następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Plama płynów eksploatacyjnych na krajowej „17” w Trojanowie
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie płynów eksploatacyjnych na krajowej „17” w Trojanowie, powstałej na skutek kolizji drogowej. Działania dwóch zastępów OSP polegały na sorpcji plamy. Akcja trwała jedną godzinę.

30 października 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Woli Życkiej

Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Życkiej, gdzie samochód osobowy marki Opel Astra zjechał z drogi i znalazł się w rowie w pozycji na dachu. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

31 października 2018 r.

Plama płynów eksploatacyjnych w Żelechowie

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie płynów eksploatacyjnych w Żelechowie, która powstała na skutek kolizji drogowej. Działania jednego zastępu OSP polegały na sorpcji plamy. Akcja trwała ponad pół godziny.

REKLAMA:


2 listopada 2018 r.

Pożar budynku garażowego przy ul. Kwiatowej w Garwolinie

Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze garażu przy ul. Kwiatowej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na budynek, który w całości był objęty pożarem. Po jego ugaszeniu przystąpiono do pracy rozbiórkowych i oddymiania budynku. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP.

3 listopada 2018 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Stodzew

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Stodzew, gdzie samochód osobowy marki Citroen Berlingo zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

4 listopada 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Wólce Ostrożeńskiej

Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wólce Ostrożeńskiej, gdzie samochód osobowy marki Mercedes zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie posesji i uszkodził przyłącze gazu wraz z reduktorem, co spowodowało wyciek paliwa gazowego do atmosfery. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia i ewakuacji mieszkańców z dwóch budynków, łącznie dziesięciu osób. Następnie przystąpiono do odkopywania przyłącza w celu umożliwienia zaciśnięcia rury z gazem średniego ciśnienia, a także postawiono na koła pojazd, który był oparty o ogrodzenie i odłączono w nim zasilanie elektryczne. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy pogotowia gazowego zlikwidowali wyciek poprzez zaciśnięcie rury w wykonanym wykopie. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Lucinie

Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Lucinie, w którym uczestniczył dwa samochody osobowe: Peugeot 307 i Opel Corsa. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.