Garwolin Sport

Sukcesy zawodników MKS Garwolin

Dodano:
garwolin - Sukcesy zawodników MKS Garwolin

Badmintoniści MKS Garwolin wzięli udział w II Turnieju Grand Prix Polski Ząbek, Grand Prix Polski Młodzików i Mazurskim Gran Prix – Jeziorany. We wszystkich zawodach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W dniu 3 listopada Lena i Oliwia wzięły udział w II Turnieju Grand Prix Ząbek w ramach cyklu "100 Turniejów na 100-lecie Niepodległości". Dziewczyny rozegrały trudne mecze z zawodniczkami krajowymi, jak również z zawodniczkami z Ukrainy. Lena zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2006-2008, natomiast Oliwia zajęła II miejsce w kategorii z rocznika 2003-2005. Ze względu na dużą ilość zawodników nie rozegrano gier podwójnych.

3 listopada rodzeństwo Kotlarskich rywalizowało w Grand Prix Polski Młodzików (U-15). Jest to najważniejszy turniej w roku zaraz po Mistrzostwach Polski. Rywalizuje w nim 24 najlepszych singlistów i singlistek oraz 16 par deblowych i mieszanych z podziałem na grupę A i B. Ze względu na jeszcze niski ranking Tomasz i Ania musieli rywalizować w grupie B. Ania wraz z Nikolą Nowińską (UKS Korona Pabianice) wygrały rywalizacje deblistek. W grze mieszanej Ania i Tomasz zajęli II miejsce ulegając nieznacznie w pojedynku finałowym grupy B.

REKLAMA:


Tomasz grał jeszcze debla wraz z Nathanem Richterem lecz nie udało się osiągnąć satysfakcjonującego wyniku. - Po wynikach można wnioskować, że Tomasz z Anią z pewnością powinni grać w mocniejszej grupie A, lecz niezrozumiały regulamin uniemożliwił im tego. Ze względu na rywalizacje w grupie B Ania w grze z Nikolą zajęły ostatecznie 9 miejsce w całym turnieju (było to maksymalnie najwyższe miejsce jakie można było uzyskać rywalizując w tej grupie) zaś Tomasz z Anią uplasowali się na 10 pozycji. Turniej był ważny ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Polski oraz aby nasi reprezentanci poprawili swój ranking PZBad – komentuje trener MKS Jerzy Rybicki.

Również najstarsi zawodnicy MKS rywalizowali w sobotę w Mazurskim Grand Prix w Jezioranach. Wypadli bardzo dobrze, oto wyniki jakie osiągnęli: gra pojedyncza 65+ Jerzy Rybicki - I m, gra mieszana 45+ Andrzej Dadas/Dorota Grzejdak - I m, gra mieszana 50+, Bogdan Stankiewicz/Agnieszka Brojek - II m, Jerzy Rybicki/Maria Brzeźnicka - III m, gra podwójna kobiet 40+ Agnieszka Brojek/Maria Brzeźnicka - II m.

zdjęcia: MKS


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.