Wiadomości z Garwolina

Ochotnicze straże pożarne z gminy Sobolew otrzymały sprzęt o wartości 90 tys. zł

Dodano:
garwolin - Ochotnicze straże pożarne z gminy Sobolew otrzymały sprzęt o wartości 90 tys. zł

31 października 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Sobolewie odbyła się uroczystość przekazania sprzętu dla OSP z terenu gminy, współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W uroczystości uczestniczył komendant powiatowy PSP w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski, wójt gminy Sobolew Andrzej Koszutski, komendant Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Zbigniew Bieńko oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu Gminy Sobolew.

Łączna wartość przekazanego sprzętu wyniosła 90 900 zł. Ochotnicza Straż Pożarna w Chotyni: otrzymała: sprzęt do oznakowania terenu akcji, zbijak do szyb hartowanych, 6 szt. latarek akumulatorowych, pilarka do drewna.

Do Ochotniczej Straży Pożarnej Godzisz- Kobusy trafił: agregat prądotwórczy, zbijak do szyb hartowanych,  6 szt. latarek akumulatorowych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gończycach otrzymała:  defibrylator, sprzęt do oznakowania terenu akcji, zbijak do szyb hartowanych, 6 szt. latarek akumulatorowych i piłę ratowniczą do szyb klejonych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kaleniu ma od 31 października na wyposażeniu: zbijak do szyb hartowanych i 6 szt. latarek akumulatorowych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kownacicy otrzymała: sprzęt do oznakowania terenu akcji, zbijak do szyb hartowanych i 6 szt. latarek akumulatorowych.

REKLAMA:


Nowy sprzęt pojechał również do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrożeniu: defibrylator, sprzęt do oznakowania terenu akcji, zbijaki do szyb hartowanych, 6 szt. latarek akumulatorowych i piła ratownicza do szyb klejonych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Sobolewie jest bogatsza o: zbijak do szyb hartowanych, 6 szt. latarek akumulatorowych, piłę ratowniczą do szyb klejonych, hydrauliczne nożyce do cięcia, rozpieracz ramieniowy z akcesoriami, cylindry rozpierające zestawem końcówek wymiennych o różnych długościach, agregat zasilający do narzędzi hydraulicznych i zestaw węży hydraulicznych o długości min. 5 m.

8. Ochotnicza Straż Pożarna w Sokole otrzymała: sprzęt do oznakowania terenu akcji, zbijak do szyb hartowanych i 6 szt. latarek akumulatorowych.
Podczas uroczystości OSP Sobolew przekazała OSP Sokół zestaw narzędzi hydraulicznych typu "combi" firmy LUKAS.

Zadanie było realizowane w 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB) oraz w 1% ze środków budżetu gminy.

Zgodnie z wymogami umowy dotyczącej powierzenia Gminie Sobolew realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości sprzęt został opatrzony logo Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz oznaczony klauzulą „Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.”


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.