Wiadomości z Garwolina

Podróżni proszą o zmianę godziny odjazdu pociągu z Pilawy do Warszawy, ale ich prośba nie zostanie spełniona

Dodano:
garwolin - Podróżni proszą o zmianę godziny odjazdu pociągu z Pilawy do Warszawy, ale ich prośba nie zostanie spełniona

Pociąg relacji Pilawa -Warszawa odjeżdżający o 6.55 notorycznie się spóźnia i często ulegał awariom, w związku z czym podróżni prosili o przesunięcie odjazdu pociągu na godzinę 6.43. Innym problemem jest brak ogrzewania w pociągu. O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników. Odpowiedzi udzielił nam zespół prasowy Kolei Mazowieckich.

Jeden z naszych Czytelników zwrócił się do nas z prośbą o zainteresowanie się trudnościami, jakie napotykają podróżni podczas przemieszczania się pociągami KM z Pilawy do Warszawy.

- Chciałbym się zwrócić z prośbą o opisanie podróży pociągiem KM 11210 relacji Pilawa-Warszawa Wschodnia (Przez Sulejówek) odjeżdżający z Pilawy o 6:55. Pociągiem tym podróżuje codziennie wiele osób z Pilawy do Warszawy. Jest to pociąg, który został uruchomiony, aby wielu osobom umożliwić szybki i komfortowy dojazd do Warszawy. Niestety od 1 września 2018 roku ( korekta rozkładu jazdy PKP ) pociąg jeździ fatalnie. Kolejarze nie potrafią podstawić pociągu na stacji Pilawa na czas, pociąg jest notorycznie opóźniony oraz od 25 września czterokrotnie ulegał awarii i zostawał na trasie odwoływany. Dodatkowo dochodzi problem, że podróżujemy w XXI wieku skladem nieogrzewanym i pamiętającym czasy Gierka. Wielu pasażerów pisało do Kolei Mazowieckich skargi, prośby o zmianę składu oraz o spróbowanie punktualnego dojeżdżania do Warszawy. Prosiliśmy też o przywrócenie początkowej godziny odjazdu pociągu ( 6:43 ) Niestety kolejarze pozostają głusi na nasze prośby
– napisał do nas Czytelnik.

Z informacji z biura prasowego Kolei Mazowieckich wynika, że prośba Czytelnika nie zostanie spełniona. - Informuję, że pociąg relacji Pilawa – Warszawa Wschodnia - Pilawa został uruchomiony jako dodatkowy, nieprzewidziany w rocznym rozkładzie jazdy pociągów, żeby ułatwić podróż pasażerom z modernizowanej linii nr 7 Warszawa – Dęblin. Nie pozostajemy głusi na prośby pasażerów, lecz nie zawsze jest możliwe wprowadzenie postulowanych zmian w godzinach odjazdów. Rozkład jazdy wspomnianego pociągu jest ściśle uzależniony od układu połączeń pociągów przejeżdżających między innymi przez stację Rembertów, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu zarówno pociągów – napisała nam Katarzyna Łukasik z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

Jednocześnie Katarzyna Łukasik zapewnia, że KM pracują nad poprawą stanu technicznego pojazdów: - Jeżeli chodzi o awarie czy opóźnienia to zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, aby pociągi kursowały zgodnie z założonym rozkładem jazdy. W kwestii awarii, o których pisze podróżny, podjęliśmy odpowiednie działania, m.in. wymieniliśmy skład obsługujący to połączenie i sytuacja poprawiła się. Z analizy ostatniego tygodnia kursowania pociągu (29.10 – 8.11) wynika, że nie uległ on żadnej awarii.

Do kwestii ogrzewania w pociągach Koleje Mazowieckie się nie odniosły. Wysłaliśmy w tej sprawie kolejnego maila.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Awaria składu KM (, #IP 916aa9cc8d) Odpowiedz

A dziś tj. 15.11 super nowoczesny skład podstawiony przez KM w miejsce starego złomu, czas odjazdu z Pilawy 6:55, ledwo dojechał do Sulejówka i ZDECHŁ!! Po drodze kilka razy stawał dęba. Wszyscy pasażerowie musieli się przesiąść na pociąg z Siedlec, żeby móc dojechać do Warszawy. Gratulujemy pomysłowości KM!

habemus papam! (, #IP 3927db7cf8) Odpowiedz

ważne! https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-papiez-nie-wolno-ustalac-cennika-sakramentow,nId,2658833

Nie ma (, #IP 09fe88bf16) Odpowiedz

Od grudnia go to nie będzie to nie bedziecie narzekac

Przejazd (, #IP 30936e355b) Odpowiedz

Nie mówiąc o tym ze czasami trzeba czekać 10 minut samochodem aby przejechać przez przejazd.

(, #IP 254ae7c8d0) Odpowiedz

PKP skwapliwie skorzystało z propozycji podróżnych i od przyszłego rozkładu pociąg będzie z Pilawy miał odjazd ponad godzinę wcześniej.