Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (5 - 12 listopada 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (5 - 12 listopada 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

5 listopada 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Borowiu

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Borowiu, w którym uczestniczyły dwa samochody: Audi A6 i Opel Movano. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu za pomocą sorbentu płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden OSP.

6 listopada 2018 r.

Pożar sterty słomy w Choinach, gm. Parysów

Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze słomy w miejscowości Choiny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca stwierdził, że pożarem objęta jest sterta słomy o powierzchni około pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Działania straży polegały na podaniu czterech prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej trzy godziny uczestniczyły cztery zastępy OSP.

8 listopada 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Wildze

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Wildze, w którym uczestniczył dwa samochody osobowe: Peugeot 208 i Hyundai. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Stacyjnej w Garwolinie
Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Stacyjnej w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody: osobowy Seat Cordoba i dostawczy Daewoo Lublin. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


Zdarzenie drogowe na Al. Legionów w Garwolinie
Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na Al. Legionów w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Seat Ibiza i Fiat Seicento. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.
9 listopada 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Garwolinie
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Garwolinie, przy wjeździe na obwodnicę w stronę Warszawy, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Pomocy medycznej poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Osiedle Wilga, gm. Wilga
Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wildze, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w hydrant, z którego zaczęła wypływać woda. Żadna z osób podróżujących pojazdem nie wymagała udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odnalezieniu zasuwy i zakręceniu dopływu wody do hydratu. W działaniach brały udział dwa zastępy z OSP Wilga i OSP Mariańskie Porzecze.

11 listopada 2018 r.

Pożar wiązanki na cmentarzu w Trąbkach, gm. Pilawa

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o silnym zadymieniu na cmentarzu w miejscowości Trąbki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca stwierdził, że na jednym z nagrobków zapaliły się wiązanki. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody na palące się wiązanki celem ugaszenia pożaru. W działaniach brał udział jeden zastęp z OSP Pilawa.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.