Ciekawe tematy z Garwolina

Wysypisko śmieci w Reducinie? Wójt gm. Górzno: To fake news

Dodano:
garwolin - Wysypisko śmieci w Reducinie? Wójt gm. Górzno: To fake news

W ubiegłym tygodniu w gminie Górzno pojawiła się informacja, że w miejscowości Reducin może powstać wysypisko śmieci i zakład przetwórstwa odpadów. Wójt gminy Górzno mówi, że ta informacja jest nieprawdziwa. Gmina Górzno jest zakwalifikowana do Regionalnych Instalacji Przetwórstwa Odpadów Komunalnych w Siedlcach i Ostrołęce i właśnie tam trafiają śmieci z gminy Górzno.

Jutro (we wtorek 27 listopada) w budynku po przedszkolu w Reducinie, ma się odbyć spotkanie mieszkańców związane z budową  wysypiska śmieci i zakładu przetwórstwa odpadów w Reducinie. Plotki mówią, że zakład miałby budować jeden z lokalnych przedsiębiorców.

Mieszkańcy obawiają się, że tego rodzaju działalność mogłaby pogorszyć ich warunki życie. Wójt gminy Górzno mówi, że informacja jest całkowicie nieprawdziwa.

- Gmina Górzno należy do Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Siedlcach i Ostrołęce. Rzeczywiście jeden przedsiębiorca kupił działkę w Reducinie, ale ona ma około 1ha. To jest zdecydowanie za mało, żeby coś na niej tworzyć - mówi wójt gminy Górzno Waldemar Sabak. - Gdyby ten przedsiębiorca chciał tu coś budować, to złożyłby w tej sprawie odpowiednie pisma, ale nic takiego nie miało miejsca. Sam dowiedziałem się o tym rzekomym wysypisku z plotek, ale przecież gdyby coś miało u nas powstawać, to gmina wiedziałaby o tym pierwsza. Czasy małych wysypisk dawno minęły. Według starych planów zagospodarowania przestrzennego miejsca na wysypiska są w Samorządkach i Chęcinach, ale tak jak mówiłem, to nie są czasy, w których tworzy się małe wysypiska. Należymy do RIPOK-u siedlecko-ostrołęckiego i nasze odpady trafiają właśnie tam. W naszej gminie wysypiska nie powstaną – mówi włodarz.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

demokrata (, #IP 0837047f6c) Odpowiedz

Szanowni Państwo. Proponuję następujące rozwiązanie: Jeśli Sz.P. Wójt wyda zgodę środowiskową należy rozpisać referendum w sprawie jego odwołania i o sprawie powiadomić TVN i krytyczne wobec PiS media. Wiadomość o tym, że wójt z nadania PiS robi śmietnisko tuż po wyborach skutecznie zakończy jego polityczną karierę, a jak wiadomo - samorządowa też jest już na finiszu. Dziękuję za uwagę., a Sz.P. Wójta proszę o rozwagę. demokrata

(, #IP f40bb83fd9) Odpowiedz

To na co czekasz? Powiadamiaj.

tak jest (, #IP b1fd6f8dfa) Odpowiedz

Jednak z uwagi na koniec jego kariery może chcieć się ustawić . Przecież jest oczywiste po co dokonano zmian w planie .

Wspólnik (, #IP 52a3de5646) Odpowiedz

Jak taki wspólnik to śmieci wywozimy na bankową w górznie

Powtórka (, #IP f9a7f19547) Odpowiedz

O nielegalnym wysypisku śmieci i odpadów toksycznych pod nosem też niby nic nie wiedział

odpady (, #IP 08831b283c) Odpowiedz

Według mojej wiedzy planowana jest instalacja do regranulacji tworzyw zadne zagrorzenie

ma byc sortownia (, #IP f0b3f4d75b) Odpowiedz

Ma być sortownia plastikow, czyli na jedno wychodzi. Tak samo będzie śmierdziało i szczury wielkie jak koty... Poza tym te działki zostaly zmienione na teren przemysłowy bez wiedzy mieszkańców. Jak Wyglądała zbuduje tam sortownie na 1 ha, to pozostałe działki kupi za bezcen.

odpady (, #IP f6e302116c) Odpowiedz

w Gminie Górzno w miejscowosci Unin i Gożdzik leza podklady kolejowe na prywatnych posesjach . Wystarczy wieczorem powachac dym ludzie pala tym rakotwórczym dziadostwem . moze warto sie temu przyjzec .

Krupiński s.j. (, #IP e06f94cf19) Odpowiedz

Po-noć gmina będzie dopłacała do zakupu niebieskiego węgla.