Ciekawe tematy z Garwolina

Odkurzacz workowy a bezworkowy

Dodano:
garwolin - Odkurzacz workowy a bezworkowy

Kto z nas lubi oddawać się klasycznym domowym porządkom? Kto w ogóle ma na tego typu prace czas w dzisiejszym zaganianym świecie? Nie da się ukryć, że nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na to, aby znacząco poprawić komfort codziennego życia, a także wyraźnie usprawnić przebieg podstawowych czynności typu czyszczenie, czy odkurzanie. Dlaczego z ogromu rozmaitych robót wymaganych do regularnego wykonywania w naszym lokalu mieszkalnym wspominamy akurat o tych dwóch? W niniejszym

 tekście pod lupę zamierzamy bowiem wziąć drobny sprzęt ADG, a ściślej – odkurzacz.

Odkurzacz workowy a bezworkowy
Konsumenci poszukujący odpowiedniego sprzętu do odkurzania, prawdopodobnie w większości korzystają z sieci - o ile nie kupując online konkretny model urządzenia, to decydując się na to, aby za pośrednictwem Internetu dokonywać selekcji poszczególnych modeli. I bardzo dobrze, bowiem w stacjonarnych salonach, nawet tych powszechnie znanych i działających jako punkty sieciowe rozsiane w większości miejscowości w kraju, jest z reguły zdecydowanie mniejszy wybór niż w serwisach www takich jak chociażby rekomendowany sklep Net-s.pl, gdzie po wpisaniu słowa „odkurzacz” użytkownik może zetknąć się z kilkudziesięcioma wariantami sprzętów. Przejdźmy jednakże do podziału odkurzaczy na dwie podstawowe kategorie, według których owe narzędzia drobnego AGD ulegają dziś klasyfikacji. A mianowicie, wydziela się warianty workowe i bezworkowe. Te pierwsze to tradycyjne sprzęty czyszczące, które działają przy zastosowaniu specjalnej szczotki skrzętnie zbierającej wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni podłogowych i dywanów. Następnie te zabrudzenia trafiają, przepchane przez węża, do środka urządzenia. Wewnątrz znajduje się specjalny worek zrobiony z trwałego surowca, jaki pozwala na szczelne gromadzenie zebranych pyłów. Po zapełnieniu worka wymagane jest jego wymienienie na nowy i odkurzacz nadal można w pełni eksploatować. Z kolei odkurzacz bezworkowy jest nieco nowocześniejszym rozwiązaniem, które okazuje się narzędziem bardziej zaawansowanym technologicznie. Mechanizm takiego sprzętu czyszczącego działa tak, aby powietrze było separowane od wychwytywanych zabrudzeń. Odbywa się to na drodze procesu tak zwanego oddzielania cyklonowego, przy zastosowaniu siły grawitacyjnej i odśrodkowej i sprawnego przepływu mas powietrza.

Innowacje na plus, standardy uniwersalne

Kiedy wiesz już mniej więcej, czym różni się praca odkurzacza workowego od modeli bezworkowych, na pewno lepiej będziesz mógł przeprowadzić selekcję sprzętów czyszczących, nawet mając do czynienia z tak rozległym wachlarzem rozmaitych modeli jak te dostępne na wspomnianym wcześnie serwisie Net-s.pl, gdzie odkurzaczy jest naprawdę mnóstwo. Niemniej jednak, w trosce o konsumentów, którzy nadal mają wątpliwości, nie mogąc postanowić, który z odkurzaczy będzie najlepszym rozwiązaniem, przybliżymy korzyści wynikające z posiadania wariantów bezworkowych. A więc, są one prostsze w obsłudze i bardziej komfortowe, a to za sprawą braku konieczności wymieniania w nich worków. To przekłada się nie tylko na prostotę codziennego użytkowania takiego odkurzacza, ale także redukcję kosztów jego eksploatacji. Jedyne na co wydajemy, mając w domu tej kategorii sprzęt, to energia elektryczna potrzebna do wprowadzenia narzędzia w działanie oraz raz na jakiś czas – z reguły parę miesięcy – wymiana filtrów. Nic więcej. W przypadku zapełnienia pojemnika na odpady, jedyna fatyga ze strony posiadacza odkurzacza bezworkowego to potrzeba jego opróżnienia. Zgromadzone zabrudzenia trafiają do kosza i po sprawie. W zakresie efektywności ssania, także występuje pewna różnica, a mianowicie modele bezworkowe cechują się trochę lepszym zasysaniem. Wynika to bowiem z faktu, iż masy powietrza mogą przepływać bez jakiegokolwiek skrępowania – nie ma na drodze żadnych przeszkód, jak w wariantach wyposażonych w worki, które im bardziej są wypełnione, tym silniej wpływają na zmniejszenie mocy ssania. Niewątpliwym minusem odkurzaczy bezworkowych, o którym także trzeba wspomnieć, okazują się natomiast wyższe stawki cenowe należne za ten rodzaj urządzeń. Plusem jest też szansa na odzyskanie przypadkowo wciągniętych, drobnych przedmiotów takich jak chociażby biżuteria, czy malutkie akcesoria.

Artykuł sponsorowany