Garwolin Sport

Wielki sukces Ani Kotlarskiej - brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie w grze podwójnej dziewcząt

Dodano:
garwolin - Wielki sukces Ani Kotlarskiej - brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie w grze podwójnej dziewcząt

Anna Kotlarska zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w badmintonie w grze podwójnej dziewcząt.


W dniach 22-25 listopada 2018 r. w Sianowie odbyły się IMPM. Ania wyruszyła na nie już w czwartek rano, ponieważ musiała tego dnia po południu zagrać eliminacje do turnieju indywidualnego. Po mimo trudu podróży, po wygraniu dwóch meczy zameldowała się w turnieju głównym.

W piątek rano Ania rozegrała mecz gry pojedynczej z rozstawianą Katarzyną Kisielewską z Białegostoku. Po wyrównanej walce przegrała to spotkanie 19:21 i 18:21.
Walkę o medal wspólnie z Nikolą Nowińską rozpoczęła tego dnia po południu. Po losowaniu dziewczyny miały I rundę wolną. W meczu z Julią Bajerską i Hanną Bublewicz po pierwszym gładko wygranym secie 21:6, w drugim było sporo nerwów i wygrana 23:21. W sobotę w ćwierćfinale z parą Izabela Kamola i Magdalena Łuczak (nr 3/4 rozstawienia) była spokojna wygrana 21:13 i 21:18. Dziewczyny spokojnie kontrolowały to spotkanie. Mecz półfinałowy tego dnia po południu przeciwko Juli Pajek i Juli Pająk, pomimo zaciętej walki przegrany w setach 19:21 i 19:21.

REKLAMA:


- Mimo to wielka radość ze zdobytego medalu. Należy tu zauważyć, że Ania i Nikola na mistrzostwach jako jedyne nierozstawiane zawodniczki zdobyły medal. Wszystkie pozostałe padły łupem zawodników rozstawianych z numerami od 1 do 4. Jeszcze raz gratulacje za osiągnięty wspaniały wynik – mówi Mariusz Nogal z MKS Garwolin.

Mat. pras., opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.