Rozrywka | Kultura Garwolin

Bawili się na II Bezalkoholowym Balu Andrzejkowym

Dodano:
garwolin - Bawili się na II Bezalkoholowym Balu Andrzejkowym

Żelechów 24 listopada tętnił radością w czasie II Bezalkoholowego Balu Andrzejkowego dla Młodzieży, który odbył się w sali Łabędzi Dwór „Gala Oskarów- Żelechów 2018". Organizatorami tego wydarzenia byli: Młodzież z oddziału KSM w Żelechowie wraz z rodzicami, oraz Urząd Miasta w Żelechowie, ksiądz Leszek Mućka – dekanalny duszpasterz młodzieży.

Szczytne intencje organizatorów, wykwintna kolacja i pięknie przystrojona sala balowa czekała na gości, którzy przybyli w eleganckich strojach , aby bawić się tego wieczoru w fantastycznym towarzystwie. Jak przystało na tradycyjny bal w polskim stylu, młodych uczestników z wielką radością powitał burmistrz miasta i gminy Żelechów Łukasz Bogusz. Następnie przyszedł czas na to, co na balu najlepsze- tańce i zabawy integracyjne przygotowane przez wspaniałego wodzireja Fantomasza z Białej Podlaskiej, który to, już na początku porwał uczestników w prawdziwy wir zabawy.

To wszystko było udziałem 265 młodych ludzi z miasta i okolic Żelechowa. Tegoroczny bal rozpoczął się o godzinie 18.00 i trwał do 2.00 w nocy. Organizatorzy w przygotowanie włożyli całe swoje serce i czas, dlatego na uczestników balu czekało tak wiele atrakcji i niespodzianek.

- Nikt z nas ani przez chwilę nie czuł się sam, byliśmy jedną wielką rodziną, poznaliśmy wielu nowych ludzi, rozmawialiśmy ze sobą i cieszyliśmy się swoją obecnością – podkreślają uczestnicy zabawy - a to dzięki panującej atmosferze jedności i równości oraz wspólnym tańcom i zabawom integracyjnym, którym nie było końca.

Przygotowano konkursy z nagrodami, gdzie młodzież wygrała m.in. voucher do SPA, trzy piękne walizki od firmy Ochnik i trzy skórzane portfele, bony zniżkowe na kurs prawa jazdy, talony na kebaby, pizze i obiady, kosmetyki, talony do myjni samochodowej, vouchery na tankowanie samochodu i wiele innych.

REKLAMA:


Rozdano 270 nagród w tym 57 głównych. Kulminacyjnym punktem wieczoru było losowanie wśród wszystkich uczestników nagrody niespodzianki – wysokiej klasy roweru! Młodzież po raz kolejny udowodniła, że można się świetnie, kulturalnie i świadomie bawić bez alkoholu i innych używek .

- Nie ma nic piękniejszego jak zobaczyć radosne rozpromienione twarze uczestników. To zachęca nas do dalszego działania i dodaje sił w misji kapłana - mówi ksiądz Leszek Mućka.

 To chęć niesienia efektywnej pomocy i wsparcia młodym ludziom przez Parafię Rzymsko-Katolicką w Żelechowie, przy współpracy z Władzami Urzędu Miasta i ludzi dobrej woli doprowadziła do zorganizowania II Bezalkoholowego Balu Andrzejkowego, promującego dobrą zabawę, otwartość na drugiego człowieka, a przede wszystkim trzeźwość.

Organizatorzy cieszą się tak licznym udziałem młodzieży i dziękują władzom miasta na czele z burmistrzem Łukaszem Boguszem, sponsorom i darczyńcom za wsparcie inicjatywy, a szczególnie panu Andrzejowi Brychowi za darmowe udostępnienie sali. Podziękowania należą się też Straży Pożarnej ze Zwoli na czele z panem Grzegorzem Dadasem i druhami OSP Zwola i Policji za zapewnienie bezpieczeństwa.

- Podziękowania składamy również dla księdza Eugeniusza Filipiuka, proboszcza parafii Żelechów za wsparcie. Organizatorzy zapewniają, że to nie koniec pomysłów i obiecują kolejne przedsięwzięcia. W załączeniu krótki filmik. Cały film będzie można obejrzeć już za tydzień na stronie parafii Żelechów - mówi ks. Leszk Mućka.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.