Rozrywka | Kultura Garwolin

Młodzi w akcji – Koncert Pieśni Patriotycznych „Młodzi dla Niepodległej” w Publicznej Szkole Podstawowej w Wildze!

Dodano:
garwolin - Młodzi w akcji – Koncert Pieśni Patriotycznych „Młodzi dla Niepodległej” w Publicznej Szkole Podstawowej w Wildze!

Wieczorową porą 23 listopada 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wildze odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych pt. "Młodzi dla Niepodległej". Wykonawcami była młodzież z klasy III gimnazjum, która jako jedyna w powiecie garwolińskim bierze udział w Ogólnopolskim projekcie „Młodzi w akcji” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Opiekunem grupy jest Sylwia Sionek.

Na koncert przybyli zaproszeni goście : wójt gminy Wilga Bogumiła Głaszczka, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wildze - ksiądz Marek Żak, ksiądz wikariusz Adam Karcz,  dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wildze Wiesława Zagrodzka, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wildze Marta Żak.

Na  widowni  zasiadło kilku nauczycieli PSP w Wildze natomiast najliczniejszą grupę stanowiły rodziny z małymi dziećmi.  Podczas koncertu można było usłyszeć m. in. pieśni pt. "Ojczyzno Ma " w wykonaniu Agaty Gajownik," Białe róże" w wykonaniu Eweliny Zawady i Angeliki Pluty, "Rota" (wyk. Emilia Guz),  "Wojenko, wojenko" (wyk. Marysia Lacek), Olga Szczypek, Amelia Bielecka, Wiktoria Nasiłowska,  "Żeby Polska była Polską" (wyk. Amelia Bielecka) i Agata Gajownik ",  "Ostatni list"  (wyk. Rafał Kondej), "Dziewczyna z granatem  w ręce" (wyk. Amelia Bielecka).

REKLAMA:


Kilka pieśni grupa projektowa wykonała wspólnie, były to m. in. "Pierwsza Kadrowa", "Legiony", "Dziś idę walczyć mamo". Natomiast w chórkach zaśpiewały Paulina Sadowska, Iga Gorzkowska. Na gitarze akompaniowała Agata Gajownik , gromkie oklaski słychać było po utworach wykonanych na saksofonie przez Angelikę Plutę.

Koncert zakończył występ Wiktorii Nasiłowskiej i Eweliny Zawady "Niepodległa, Niepokorna" wraz grupą projektową wyśpiewującą refren.  Widownia swoimi oklaskami nagrodziła młodzież, a co niektórzy uronili łezkę ze wzruszenia. Po koncercie dyrektor PSP w Wildze złożyła podziękowania Sylwii Sionek za przygotowanie młodzieży a wójt gminy Bogumiła Głaszczka doceniła ogromny wkład i serce młodych wykonawców koncertu.

mat. pras., opr. AS


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 14

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.