Wiadomości z Garwolina

Powiatowy Dzień Seniora po raz drugi

Dodano:
garwolin - Powiatowy Dzień Seniora po raz drugi

29 listopada w Kinie Wilga odbył się II Powiatowy Dzień Seniora. W wydarzeniu tym uczestniczyło 250 seniorów z całego powiatu garwolińskiego. Gości przywitała insp. Iwona Czarnocka, komendant powiatowy policji w Garwolinie oraz Irena Skwarek, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Garwolin. Głos zabrali również zaproszeni goście poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska oraz burmistrz miasta Garwolin Marzena Świeczak.

Przemawiający życzyli seniorom dobrej zabawy i nabycia nowych kompetencji życiowych.Pierwszym punktem programu był spektakl w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów Pogodni w Sobolewie pt. ”Biuro matrymonialne”. Profesjonalizm wykonania sztuki i obfitująca w komiczne sytuacje fabuła spotkały się z ogromnym aplauzem widzów. Kolejnym punktem wydarzenia była prelekcja kardiologa doktora Dominika Osmana - Osman Clinical poświęcona profilaktyce chorób układu krążenia. Następnie głos zabrała Magdalena Ochnio dietetyk z Poradni Dietetycznej Food4life, która przybliżyła zalecenia dietetyczne przy schorzeniach układu krążenia. Bardzo ciekawie o potrzebie aktywności ruchowej opowiadał fizjoterapeuta Marcin Ożarek z Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Relax.

Interesująco o problemie zatruć pokarmowych mówiła Renata Liszewska z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie. Ostatnim wystąpieniem o charakterze edukacyjnym była prelekcja policjanta z garwolińskiej drogówki - sierż. szt. Krzysztofa Sykuły, który omówił zagadnienia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i namawiał dp noszenia odblasków, również w terenie zabudowanym. Wydarzenie zostało zakończone pięknym i sentymentalnym spektaklem pt. „Miasteczko” w wykonaniu garwolińskiego Klubu Seniora, Teatru Rękawiczka i Teatru O! Mamy!. Następnie seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie, pod opieką nauczycieli Anny Liszewskiej i Małgorzaty Piłki-Zadrożnej. Seniorzy mogli skorzystać z porad kardiologa, dietetyka i PSSE w Garwolinie. O swojej ofercie czytelniczej informowały również bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Garwolinie.

REKLAMA:


Kolejne już spotkanie adresowane do seniorów było okazją do edukacji i rozrywki, a przede wszystkim miało na celu przekonać osoby starsze do wychodzenia poza środowisko domowe i korzystania z uroków życia.

Działanie zostało wsparte przez Miasto Garwolin, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz lokalnych przedsiębiorców: Piekarnię Żabczyńscy, Brüggen Polska, Wil-Sad. Dzięki wsparciu instytucji i lokalnych przedsiębiorców wydarzenie było bogatsze.

Powiatowy Dzień Seniora organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie i Urząd Gminy Garwolin na stałe wpisuje się do kalendarza wydarzeń w powiecie garwolińskim.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 10

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jestem ważna (, #IP f2843d7f33) Odpowiedz

Zdjęcie 9 z lewej to JA weszłam na arenę bo lubię być na piedestale!