KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Nie wysypisko śmieci a zakład regranulacji chce wybudować w Reducinie Jarosław Wyglądała. Mieszkańcy nie chcą inwestycji, inwestor zabiera głos w sprawie

Dodano:
garwolin - Nie wysypisko śmieci a zakład regranulacji chce wybudować w Reducinie Jarosław Wyglądała. Mieszkańcy nie chcą inwestycji, inwestor zabiera głos w sprawie

W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja, że w Reducinie może powstać wysypisko śmieci i zakład przetwórstwa odpadów, co wywołało protesty mieszkańców gminy Górzno. Jarosław Wyglądała informuje, że zamierza wybudować zakład regranulacji odpadów, który będzie działał w oparciu o najnowsze technologie. Mieszkańców ta deklaracja jednak nie uspokaja. Obawiają się zanieczyszczeń środowiska i przykrych zapachów mogących psuć komfort życia. We wtorek 27 listopada odbyło się w tej sprawie spotkanie

 mieszkańców z wójtem gminy Górzno. W czwartek 29 listopada przedsiębiorca rozmawiał z wójtem, radnymi i sołtysami. Jarosław Wyglądała zadeklarował  chęć spotkania z mieszkańcami. Zebranie ma się odbyć 10 grudnia.Jarosław Wyglądała planuje wybudować w Reducinie zakład regranulacji odpadów. Budynek ma mieć powierzchnię 24 na 120m (2880m²) i zostać usytuowany na działce o powierzchni 1,4ha. Do poniedziałku 26 listopada wójt gminy Górzno utrzymywał, że nic nie wie o budowie wysypiska i zakładu przetwórstwa odpadów. Dopiero we wtorek 27 listopada do Urzędu Gminy Górzno miały wpłynąć dokumenty od Jarosława Wyglądały, niezbędne do wydania decyzji środowiskowej na potrzeby wybudowania zakładu regranulacji odpadów.

W 2015r. został zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego, dla terenów gdzie znajduje się działka Jarosława Wyglądały. Według planu część działki przedsiębiorcy ma być przeznaczona pod poszerzenie drogi powiatowej, około 90 m od drogi na działce według planu może powstać zabudowa jednorodzinna i usługowa. Pozostała powierzchnia może być przeznaczona na produkcję, usługi uciążliwe i składowanie magazynowe.

Zwłaszcza „uciążliwość” zapisana w planie niepokoi mieszkańców. Obawiają się oni, że powstanie coś na kształt zakładu Jarosława Wyglądały w Lucinie lub, co gorsza, Lekaro w Woli Duckiej. Spodziewają się uciążliwych zapachów w promieniu 5 km od zakładu.

Lekaro to Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych, w której na dużą skalę odbywa się selekcja i recykling takich materiałów, jak: metale, drewno, papier, plastik lub szkło. Sprawa Lekaro jest znana w całej Polsce. W kwietniu ujawniono, że Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska stwierdził, iż firma gospodaruje w sposób niezgodny z prawem i powoduje uciążliwości odorowe. Wójt gminy Górzno Waldemar Sabak i Jarosław Wyglądała tłumaczą, że Lekaro to tzw. RIPOK, a zakład w Reducinie ma zajmować się tylko przetwórstwem przygotowanych i sprasowanych wcześniej (np. w Lucinie) plastików.

Co dalej z decyzją środowiskową?

We wtorek 27 listopada Jarosław Wyglądała złożył dokumentację, która jest niezbędna do wydania decyzji środowiskowej dla zakładu regranulacji odpadów. Decyzji lokalizacyjnej samorząd nie wydaje, bowiem tę kwestię reguluje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Po analizie dokumentów w gminie mają one trafić  do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, do sanepidu i do Starostwa Powiatowego. Jak nam się udało wstępnie dowiedzieć, z dokumentów wynika, że w hali, którą ma zamiar wybudować Jarosław Wyglądała ma się odbywać przerób plastików na granulat, w oparciu o technologie wysokiej jakości. Całość ma się odbywać w procesie zamkniętym, wewnątrz wybudowanej hali. Jaka będzie decyzja wójta gminy Górzno w tej sprawie?

- W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie inwestora z sołtysami i radnymi, ponieważ pan Wyglądała nie był zaproszony na spotkanie z mieszkańcami. Natomiast ja mu przekazałem te informacje, jakie były na spotkaniu z mieszkańcami i on stwierdził, że to co było na spotkaniu nie ma nic wspólnego z jego zamiarami. Pan Wyglądała chciałby się spotkać z mieszkańcami, bo nie chciałby być oskarżany o działania, których nie zamierza realizować. Co do naszej decyzji środowiskowej po wniosku inwestora... Jeżeli decyzja sanepidu, starostwa i dyrektora ochrony środowiska będzie pozytywna, trudno będzie nam wydać decyzję negatywną. Jeżeli mając pozytywne opinie, wydamy opinię negatywną, może ona zostać zaskarżona do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i uchylona
– mówi Waldemar Sabak.

Na pytanie o opinię na temat inwestycji i planów inwestora, który myśli już o zakupie kolejnych działek włodarz odpowiada: - Ja bazuję na dokumentacji, przypuszczać coś czy stwierdzać, na podstawie tego co inni mówią, ja nie mogę. Dzisiaj nie wiadomo co sąsiad może zrobić drugiemu sąsiadowi za pół roku.

Wójt stwierdził też, że nie może zaoferować przedsiębiorcy zmiany lokalizacji. Pomysł zmiany lokalizacji zgłosili na wtorkowym zebraniu z włodarzem mieszkańcy gminy Górzno.

- Gdybym ja był przedsiębiorcą i chciał inwestować w danej miejscowości, a ta społeczność mnie nie akceptowała to bym zrezygnował. Ja rozumiem obawy mieszkańców i to jest naturalne, bo być może gdyby to samo chciał zrobić jakiś pan Kowalski, to nikt by się nie interesował, natomiast pan Wyglądała jest znany z działalności gospodarczej jaką prowadził dotychczas
– dodał włodarz.

Obecna działalność firmy Ekolider Jarosława Wyglądały obejmuje kompleksową obsługę prywatnych kontrahentów jak również firm, urzędów i podległych im jednostek w zakresie gospodarki nieczystościami stałymi i płynnymi - w tym odbiór i zagospodarowanie surowców wtórnych. Siedzibą firmy od 1987r. jest Lucin w gminie Garwolin.

REKLAMA:


Co o inwestycji ma do powiedzenia Jarosław Wyglądała?

Inwestor zapewnia, że proces technologiczny, który będzie się odbywał w Reducinie jest bardzo nowoczesny i całkowicie bezpieczny. Koszt zadania to 12 mln zł, z czego zdecydowana większość zostanie przeznaczona na maszyny.

- W skrócie to wygląda tak, że przyjeżdża odpad w postaci folii lub butelek plastikowych zbelowany, wcześniej wysortowany na zakładach – np. w moim, czy w Siedlcach – mówi Jarosław Wyglądała. - Bela ważąca w granicach 300-400 kilogramów jest transportowana podajnikiem do rozdrabniacza wstępnego, gdzie młyn rozdrabnia tworzywa na płatki w granicach 30-40cm, a następnie podajnikiem ślimakowym -tzw. myjką wstępną transportowany jest do pierwszej wanny flotacyjnej, gdzie jest poddawany obróbce poprzez mycie z dozowanymi środkami wspomagającymi mycie i wytrącaniem związków organicznych z wody i z surowca. Następnie przechodzi przez tę wannę do drugiego podajnika, do następnej wanny flotacyjnej, która już jest bez wspomagania myjącego natryskowego, tylko odbywa się wolne mycie - przesunięcie na odcinku siedmiu metrów do końcowej myjki wznoszącej, następnie do urządzenia odwadniającego dany produkt. Potem jest to transportowane następnym podajnikiem zakrytym do bufora, czyli tzw. magazynu. Magazyn dozuje odpowiednie ilości według ustawienia maszyny, która robi regranulat. Po przejściu przez maszynę wychodzą - krótko mówiąc - pigułki, kuleczki regranulatu, czyli plastiku, który można wykorzystać do następnych wyrobów, w postaci, czy to następnej folii, czy następnych worków plastikowych, czy butelek. Zapotrzebowanie energetyczne to jest około 1500 kW
– mówi Jarosław Wyglądała.

Cały proces ma być ekologiczny i nie wpływać negatywnie na środowisko i komfort życia mieszkańców – zapewnia inwestor.
- Podczyszczalnia wody, która będzie w tym układzie zamontowana, jest w obiegu zamkniętym. Umiejscowiona będzie w hali. Nie ma żadnych odpływów tych środków, ani do kanalizacji, ani do innych źródeł, tylko jest podczyszczana, wyłapywane są frakcje stałe, grube, wyłapywane są frakcje biologiczne, które są separowane na wirówkach no i odbierane przez firmę, która jest uprawniona, ewentualnie moją, która ma do tego też uprawnienia. Uciążliwości dla środowiska są praktycznie zerowe dlatego, że hałas mieści się w granicach ruchu samochodowego, a jeśli jakiś młyn będzie powodował większy hałas, na pewno będzie obudowany – bo też takie praktyki robiliśmy. Tym bardziej nie będzie jakichś odorów, dlatego że temperatura przetwarzania plastiku jest od 120 do 250 stopni, ale średni około 170. Jedyną rzeczą, która będzie emitowana, to jest para wodna, która może się na sicie lekko ulatniać i piasek, który będzie wyłapywany do odpowiedniego zbiornika. Przewidywany ubytek wody w ciągu doby to od 0,6 do 1m³ – mówi Jarosław Wyglądała.

Składowanie przed produkcją ma się odbywać na hali w belach. Jarosław Wyglądała już dziś ma maszyny, które prasują plastik do produkcji regranulatu.

Poniższe video obrazuje jak ma wyglądać produkcja regranulatu w Reducnie. Zmiast worków z plastikiem na maszynie mają być umieszczane bele


Niepokój mieszkańców wzbudza to, że ruch pojazdów ciężarowych może się zwiększyć, przez co drogi będą bardziej zniszczone i spadnie bezpieczeństwo.
- Maksymalnie z zakładu będzie wyjeżdżało 40 ton produktu na dobę. Dwa samochody przyjadą, dwa wyjadą. Jeżeli będzie ograniczenie tonażu samochodów, to przyjadą i wyjadą po cztery samochody. Więc mieszkańcy tego nawet nie zauważą – zapewnia Jarosław Wyglądała.

Jedna z maszyn, która ma być zainstalowana w zakładzie w Reducinie


Mieszkańców gminy Górzno niepokoi to, że inwestor rozmawia z właścicielami działek sąsiadujących z jego przyszłym zakładem.

- Syn pani, od której kupiłem działkę powiedział, że ma kolegę, który ma działkę z drugiej strony i też byłby zainteresowany sprzedażą. Ten pan przyjechał na spotkanie. Powiedział, że daję za małe pieniądze i rozmowa się skończyła. Szwagierka pani, od której kupiłem działkę powiedziała jakiś czas temu, że może uda jej się dojść do porozumienia z rodziną i mi tę działkę sprzedać, ale zobaczymy jak to będzie. Jeżeli mieszkańcy przekonają się na tym pierwszym etapie, że nie ma żadnej uciążliwości i będzie stał piękny obiekt, do którego będzie mógł zjeżdżać cały świat, żeby się uczyć technologii, to będę myślał o rozwinięciu działalności
– mówi Jarosław Wyglądała.

Przewidywane zatrudnienie w nowej firmie Jarosława Wyglądały to 22 osoby.  Maszyny, które mają pracować w Reducinie są produkcji tureckiej.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

tak ? (, #IP b1fd6f8dfa) Odpowiedz

To niech podpisze że zapłaci za utratę wartości okolicznych działek bo ich wartość spadnie . SAprzedawać nikt nie musi . Niech ten osobnik kupi sobie bakutil i tam tworzy swój smierdzący interes.

Prawda (, #IP b1fd6f8dfa) Odpowiedz

Są takie dni gdzie mieszkańcy mogą oddać śmieci gabarytowe np odpady budowlabne , opony itp wówczas wybiega jakiś rudy babsztyl drąc mordę że to nie takie tamto nie takie w pierwszej chwili chciałem po pogotowie dzwonić aby w kaftan ubrali i wywieżli do tworek ale ktoś w końcu wspomniał że to ktoś z tego ekolidera . Jak ta firma tak działa i takich ma przedstawicieli to daleko nie zajedzie .

Prawda jest taka... (, #IP 55a471de6a) Odpowiedz

ŻE P. Wójt o wszystkim wie bo sam polecił tą działkę P. Wyglądała. Wcześniej był na tej działce i sam ją oglądał chciał ją kupić. A z ludzi robią bła...ów. Może by tak głębiej by się przyjrzeć tej gminie to więcej by wyszło przekrętów.

(, #IP 55a471de6a) Odpowiedz

😷😭

Rozsądny mieszkaniec reducina (, #IP dc5aaec383) Odpowiedz

Ty prostaku zdajesz sobie sprawę co piszesz

Rozsądny mieszkaniec Reducina. (, #IP 53be508b5e) Odpowiedz

Ludzie czytajac wasze komentarze to mozna odnieść tylko jedno...zawiść i nic wiecej, cały Garwolin i okolice w jednym obrazku :D Pan Wójt dobrze powiedział, gdyby to ktos inny chciał wybudować taki zakład (np Niemcy) to byście go całowali po rękach, ale nie Wyglądała. Myśle ze niewiadomo jakby starał się p. Wyglądała to i tak by nie przetłumaczył Państwu swoich planów wobec tej inwestycji, bo jak człowiek który nie zna się i nie da sobie spokojnie wytłumaczyć i sobie cos ubzdura to nie ma zlituj :D. Na pewno w tej miejscowości znajduje sie jeden człowiek który podburza całe społeczeństwo, BYĆ MOŻE JEST TO OSOBA KTÓRA NIE DOGADAŁA SIE Z NIM CO DO SPRZEDAŻY DZIAŁKI :D i teraz zrobi wszytsko zeby nie powstał tam zakład. Zawiść i zazdrość na jednym obrazku. Wystarczy siąść na spokojnie i poczytać sobie na ten temat i nie dodawać sobie niczego. Tak jak ja, człowiek który nie zna sie na temacie, ale poświęcił dosłownie godzinę bo chciał tego i nie słuchał jakis głupich plotek i zapoznał się choć w części z tematem regranulacji. Bo wynika z waszych komentarzy ze znacie sie na wszystkim i wszytsko wiecie :D LUDZIE WŁASNE MYŚLENIE NIE BOLI. I tez polecam zapoznać sie kiedy te działki zostały przekształcone na strefę gospodarcza, a kiedy Wyglądała kupił tam ziemię. Jeszcze trochę i wyjdzie na to ze chcą postawić tam elektrownie atomową :D Polecam myślenie.

powoli (, #IP b1fd6f8dfa) Odpowiedz

ma do tego prawo i na nic twoje żale .

Rozsadny (, #IP 3aa98219e1) Odpowiedz

Lekaro mialo na poczatku tylko miec baze na sprzet pod Otwockiem. A potem przejmowalo tereny za bezcen

nie odmawiaj ludziom jednego z podstawowych praw o które walczyły pokolenia (, #IP 0837b4a558) Odpowiedz

Coś mi podpowiada, że żaden z ciebie mieszkaniec Reducina, a już na pewno nie rozsądny. Ludzie mają prawo mieć pytania i nie wierzyć ślepo w czyjeś zapewnienia, mają też prawo wyrażać swoje wątpliwości i opinie za pośrednictwem tej strony i nie tylko, na tym polega istota demokracji. Wiesz co to demokracja? Pewnie ci się wydaje, że demokracja jest wtedy kiedy każdy bezkrytycznie przyjmuje narzucone mu z góry tezy, które są jedynymi słusznymi tezami, bo stoisz za nimi ty i lojalni ci ludzie. Otóż to nie jest demokracja .. to pierwszy krok do zastraszenia i totalitaryzmu, bez względu na skalę ... Kiedyś już tak było, że nie wolno było niczego komentować, a jedynym słusznym medium był program 1 TVP, czyżbyś był za powrotem do tych czasów, a może już jeśteśmy ich bliscy?

idealna lokalizacja (, #IP f8db2972ec) Odpowiedz

Kto w ogóle wpadł na pomysł, żeby tak uciążliwy zakład tworzyć w samym środku miejscowości w sąsiedztwie zabudowań jednorodzinnych. Przecież to jest wbrew jakiejkolwiek logice. Kto na to pozwala...

można odnieść wrażenie że procedura budowy rozpoczeła się już bardzo dawno, a teraz trwa sondowanie mieszkańców ... (, #IP 0837b4a558) Odpowiedz

Jeśli to co czytamy w artykule jest prawdą i nawet jeśli to co mówi obecnie p. Wygladała jest prawdą to już sam fakt, że sprawa wypływa właśnie teraz budzi podejrzenia. Jeśli wszystko miałoby być tak bezpieczne i przewidywalne to pytam: - dlaczego dopiero teraz p. Wygladała ujawnił swoje plany, na chwilę po wyborach; - dlaczego dąży do wykupienia sąsiednich działek (czy to nie dowód na plany dalszej ekspansji i wprowadzenie oddalonych w czasie bliżej nieokreślonych inwestycji na dziś nie do zaakceptowania ale po wyciszeniu sprawy do wprowadzenia w białych rękawiczkach); - dlaczego w 2015 r. urząd zmienił plan zagospodarowania przestrzennego; - dlaczego w zmianie planu zagospodarowania przestrzennego w 2015 r.pojawił się zapis, że powierzchnia na tym terenie może być może być przeznaczona na produkcję, usługi uciążliwe i składowanie magazynowe; - dlaczego zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dla przedmiotowej działki pojawiła się zanim przedsiębiorca wystąpił o to z wnioskiem; - wreszcie dlaczego p. Wyglądała nie znalazł sobie działki pod tego rodzaju inwestycję w znacznej odległości od domostw i mieszkańców lokalnej społeczności (tu jakby odpowiedż sama się nasuwa: tu ma gotową całą infrastrukturę, w innym miejscu musiałby ponieść koszty jej wybudowania). Jako mieszkaniec Górzna w pełni solidaryzuję się z mieszkańcami Reducina. Jeśli teraz z tym nie zawalczycie prawdopodobnie czeka was los mieszkańców Woli Duckiej (bo każdy chyba przejeżdżając przy tamtejszym zakładzie czuje to samo). To wszystko jest bardzo smutne, nawet jeśli p. Wyglądała się wycofa to smród z tej sprawy i tak zostanie ...chyba nawet większy niż z całej tej planowanej inwestycji ...

(, #IP 9c84bce7dd) Odpowiedz

Gorzniianin Nasz p.wojt ma w krwi przeksztalcanie dzialek najlier przeksztalcil swojej corce a teraz p Wygladale i o niczym niewie Nie szlyszal nie widzal i tak dalej do emeryturki

obserwato (, #IP 08831b283c) Odpowiedz

Czytając komentarze ewentualnej inwestycji w Reducinie na 1 h ziemi odnoszę wrażenie że tam powstanie wysypisko , spalarnia , sortownia , zakład reglanulacji , cementownia , betoniarnia i wiele innych niebezpieczeństw , ludzie odrobine rozsądku i logicznego myślenia

ludzie nie śpią (, #IP 3c8fb727a1) Odpowiedz

1,4 ha tak dla jasności i to na początek w perspektywie zakup sąsiedniej działki o podobnym gabarycie. Skoro nie ma powodów do obaw to zapraszam, mam do sprzedania działkę tuż obok, obecnie w promocji.

Układ zamkniety (, #IP d14591e3ee) Odpowiedz

Pewne wątki działań władz mogłyby wręcz zainteresować prokuraturę. Np nie gospodarności ws. przedszkola w Reducinie...Wojcie miejscowość Gòrzno to nie pępek świata, są też pozostałe miejscowości..

brawa dla jakże wspaniałego wójta (, #IP f5298bb751) Odpowiedz

Wszyscy chwalą wlodarza naszej gminy no to teraz niech zobaczą jaki dobry. Szkoda ze przed wyborami co niektórzy nie wiedzieli o tym. Zmienił by się w końcu im punkt widzenia co do tej osoby. Zapewniaja ze produkcja będzie ekologiczna.. ha, ha w to by nawet dziecko nie uwierzylo :)

składowisko (, #IP 47b2924367) Odpowiedz

Artykuł bardzo optymistycznie wszystko przedstawia, ale Pan Wyglądała już mówi o zakupie działki sąsiedniej. - Zainwestuje kolejne 12 mln złotych w maszyny czy może przeznaczy ją na składowisko beli z folią.... Inwestor nawet jeżeli mówi prawdę to dotyczy to tej konkretnej działki, ale ta obok też potencjalnie może być jego, skoro to tylko kwestia ceny. Nie zapominajmy że ma takie samo przeznaczenie min. składowanie odpadów uciążliwych.

śmieci (, #IP 4660dd9f55) Odpowiedz

Gospodarz zadbał o nowe miejsca pracy dla mieszkańców gminy haha... Tu mnie zaskoczył - szkoda że po wyborach się dowiadujemy. A nawiasem to z takiego przerobu jeśli nawet, wydzielają się trujące lotne związki chemiczne o zmiennym składzie w zależności jak posegregowane śmieci. Zdrowo się będzie żyło ludziom i bobrom w tej okolicy \BRAWA/

najlepszy interes to comiesięczne opłaty za śmieci (, #IP f7e93bdd51) Odpowiedz

pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523

Rozsądny (, #IP e0b2fae1ff) Odpowiedz

Najważniejsze jest zdanie mieszkańców. Ich obawy zasadne czy też nie są wiążące. Wszystko w myśl zasady bądź gospodarzem w swoim domu. Inwestor powinien to uszanować i poszukać innej lokalizacji.

OKO (, #IP 9332670ba3) Odpowiedz

W Lucinie jest komfort. Szczury i inne gady, gryzonie pełzają po okolicy.

Ukryta polityka wojta (, #IP ea4af27737) Odpowiedz

Wójt już w 2015 roku zgodził się na takie obiekty zmieniając plan zagospodarowania przestrzennego usługi uciążliwe dla tej dzialki. Obecnie decyzję uzależnia od starostwa, sanepidu i ochrony środowiska uważając że społeczeństwo łyka wszystko co mu się powie. Pan Wyglądała ma dużo miejsca na strefie aktywności gospodarczej stworzonej do tych celów. Trzeba wesprzec mieszkańców Reducina, Mierżaczki i Gorzna skoro ich włodarz woli przypodobać się jednemu bogaczowi ze smierdzacym interesem niż swoim wyborcom.

Gosc (, #IP 35ee73ecf1) Odpowiedz

Jaka gwarancja ze to bezpieczna inwestycja to bedzie w srodku Reducina tykajaca bomba która bedzie zatruwac ludzi TAKIE INWESTYCJE TO PANIE WOJCIE NA PUSTKOWIU

NIEEE!!!! (, #IP df1008bb65) Odpowiedz

Nie podoba mi się ten pomysł. I jestem przekonana, że innym mieszkańcom Reducina również. Jestem rozczarowana tym, że wójt wyraża zgodę na coś takiego. Nie tylko smród jest problematyczny ale także inne substancje chemiczne, które pojawią się w powietrzu.

Gdzie to dokładnie ma być? (, #IP 5e22cf29bc) Odpowiedz

Mapka z zaznaczoną działką by się przydała.

Mapka (, #IP 447cdbac05) Odpowiedz

https://www.gorzno.ugm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=727:uchwala-nr-xiv-84-2015-rady-gminy-w-gorznie-z-dnia-29-grudnia-2015-r-w-sprawie-zmiany-miejscowego-planu-zagospodarowania-przestrzennego-gminy-gorzno-czesc-1&catid=78&Itemid=366 Zał. 15. Dz: 494

Pisuary (, #IP 386d6c99e5) Odpowiedz

Czyżby na ostatnią kadencję wójt coś kombinował pod stołem .Może niech Wyglądała wybuduje tą fabrykę przy starej oczyszczalni w Górznie jest tam tyle miejsca i dojazd i media cud miód miejscówka

Katastrofa (, #IP 830ecdae9d) Odpowiedz

Tego typu inwestycje powinny być z dala od terenów mieszkalnych aby ludzie spokojnie i zdrowo zyli wychowujac swoje dzieci. Nie odpowiedzialna władza w środku wsi aprobuje puszkę Pandory....

Reducin śmieci (, #IP a3380d2a26) Odpowiedz

Czytając ten artykuł odnoszę wrażenie stronniczości ze strony portalu, powołuje się Pan na obawy mieszkańców ale w artykule brak ich głosu i wymienionych przez nich obaw. A co do inwestycji to nie miejsce na działalność przemysłową jest strefa przemysłowa w Garwolinie. W pełni popieram brak zgody mieszkańców na tą cudowną inwestycje. W jedności siła!!!

Odwołać wójta (, #IP 4dcfdc839c) Odpowiedz

Nie pozostaje więc nic innego jak rozpocząć procedurę o referendum w sprawie odwołania p.Sabaka z fotela wójta skoro nie dba o interesy mieszkańców gminy.

popieram (, #IP 977785a13a) Odpowiedz

popieram odwołać wójta niestety smutne że nie było innego kandydata więc nie było na co głosować

Smieciarz (, #IP ae5d3810fd) Odpowiedz

Nie dajcie się wydymac smieciowemu magnatowi będzie syf smrud i cała reszta gdzie zwozi się odpady to mydlenie oczu do tego jeszcze plastyki najgorsze co morze być ich przerabianie i morzliwa utylizacja.

Do smieciaza (, #IP 61f1ff51b5) Odpowiedz

W pełni popieram śmieciarza, niech Wyglądała buduje w Lucinie takie przyszłościowe zakłady pracy, ale tam pewna warszawianka nie pozwoliła na wybudowanie to robi to w okolicy. A czy wójt już powiedział mieszkańcom ile będą płacić za wywóz śmieci. Mocno się zdziwią wszyscy.

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

Tyle nowych domów, młodych małżeństw z dziećmi a pod oknami wielka hala produkcyjna. Teraz granulat z plastiku a później śmieci i wielki smród w samym środku wsi. Niech włodarze naszej gminy się zastanowią nad tworzeniem takich stref przemysłowych.

Mariusz Pielak (, #IP 5509d310d9) Odpowiedz

Jest to bardzo skomplikowany proces,bardzo wymagający ,szerokiej wiedzy i doświadczenia zbieranego dziesięcioleciami praktyki własnej i Pracowników specjalistów, powiem krótko ratujcie Jarosława Wyglądałe bo się facet utopi.

górznianin (, #IP 26253f1dcb) Odpowiedz

czy pan Wyglądała ma mało miejsca u siebie , niech sobie pod oknem smrody zbiera i wącha

(, #IP 01813103d0) Odpowiedz

To smutne że na mapie gm. Górzno będzie brzydka śmierdząca plastikowa plama! Współczuję mieszkańcom całej gminy. A dopiero p. Poseł Woźniak i p.Żochowski na otwarciu nowego przedszkola tak polecali gminę jako świetne miejsce do zamieszkania dla młodych ludzi... chyba p. Wójt zapomniał ich poinformować o tych planach. No tak. Sam nie wiedział. Dobrze że przedszkole w porę przeniesione. Żal. Są na pewno inne miejsca mniej zamieszkałe a nie sam środek wsi.

Dlaczego u siebie na wsi tego nie wybuduje? (, #IP d077f80915) Odpowiedz

Albo w strefie aktywności gospodarczej w Garwolinie gdzie podobno bardzo wyczekują dużych inwestorów.

Głos Ludu (, #IP 47b2924367) Odpowiedz

Panie Wójcie ostatnia kadencja - i to od Pana zależy najwięcej, może Pan wyjść z twarzą pomagając społeczności załatwić sprawę polubownie. Lub wszystkie dotychczasowe sukcesy przysłonić smrodem który przez kolejne pokolenia będzie towarzyszył mieszkańcom gminy. ... Piękny nowoczesny zakład który będą odwiedzać ludzie z całego świata... - kogo wy chcecie nabrać.

Ela (, #IP e237851de5) Odpowiedz

Przedostatnia

Smrud (, #IP 607b5cac45) Odpowiedz

Latem śmierdzi cała rzeka na odcinku garwolina a o kanale ulgi to niema co wspominać ścieki płyną i syf totalny i jakoś nikt z urzędu tego niepotrafi dostrzec albo tylko udają że niewidza.

Reducin śmieci (, #IP c6f85583ee) Odpowiedz

Żal będzie patrzeć na degradację rzeki, bo przecież chyba nikt nie wierzy w to, że nic nie będzie do niej spuszczane. Degradacja i tyle. A to takie piękne miejsce. Ludzie kupowali działeczki, żeby cieszyć się przyrodą wokół. Żal mi też tych wszystkich ludzi, którzy w okolicy mają ziemię. Sprzedawali działkowiczom i zarabiali. Spadek wartości ziemi będzie nieziemski. Komu sprzedadzą jeżeli smród będzie wokół?

Manipulacja (, #IP c6f85583ee) Odpowiedz

Wójt gminy Górzno powiedział, że nie będzie wysypiska. OK, ale czy powiedział, że nie będzie sortowni??? Czy podpisał się pod takim oświadczeniem, że ani teraz ani nigdy w przyszłości nie będzie tam czasowego składowania i sortowni śmieci? Otóż nie! Dlaczego?.Bo taka możliwość istnieje. Dzisiaj mówi się o regranulacie za rok dokupuje się terenu, a za trzy lata jest regranulat i sortownia obok. Jak śmierdzi sortownia śmieci, to można się przekonać przejeżdżając w Woli Duckiej. Niedaleko, jak ktoś nie był może sprawdzić samemu. Polecam szczególnie w lato - smród, że trudno oddychać jak się przejeżdża samochodem, a co dopiero mieszkać w okolicy czegoś takiego.

(, #IP 079fd2fd39) Odpowiedz

Panie Starosto potrzebna pomoc dla tych ludzi. Pomoże Pan? Wójt też z PIS-u. Pokażcie Panowie jak pomaga się ludziom.

(, #IP bbb4973daa) Odpowiedz

W garwolinie jak czasami w lato wali smrodem nieziemskim bo jakiś gościu na wyszyńskiego gnojowicę wylewa to jest ok, i nikt sie nie skarży i jest całkiem dobrze bo to nie zakład produkcyjny....

dfvdvde (, #IP fff3a53bdd) Odpowiedz

W Garwolinie ogólnie śmierdzi. Szczególnie chamstwem.