Wiadomości z Garwolina

Aż dziewięciu kierowców straciło prawo jazdy w minionym tygodniu

Dodano:
garwolin - Aż dziewięciu kierowców straciło prawo jazdy w minionym tygodniu

W minionym tygodniu policjanci z garwolińskiej drogówki zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy już stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami a na ich konta drogowe wpłynęło po 10 punktów karnych.

Na drodze panują złe warunku do jazdy – śnieg oraz gołoledź. Trzeba dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Zdarzają się kierowcy, którzy nie dość, że lekceważą przepisy to nie zwracają uwagi czym pokryta jest jezdnia i „gnają” przed siebie.

Pierwszy kierowca został zatrzymany 27 listopada w miejscowości Tarnów na DW 801. Tam pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h, 63-letni mieszkaniec Puław pędził 101 km/h.

Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło 28 listopada na DW 801 w miejscowości Skurcza i Samogoszcz. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 65 km/h i 70 km/h,

29 listopada policjanci z garwolińskiej drogówki w miejscowości Żabianka na DK 17, zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości 40-letniej kobiecie z gminy Garwolin, która przekroczyła prędkość o 62 km/h.

30 listopada w Garwolinie na ul. Sobieskiego, 19-letnia kobieta mieszkanka Garwolina, pędziła 119 km/h i przekroczyła dozwoloną prędkość o 69 km/h.

REKLAMA:


Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło 1 grudnia w miejscowości Tarnów – DW 801 oraz w miejscowości Nowy Goniwilk. W Tarnowie mieszkaniec Warszawy, przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h, a w Nowym Goniwilku mieszkaniec Żelechowa o 59km/h.

W dniu wczorajszym tj. 2 grudnia w miejscowości Miastków Kościelny, kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. W Starym Miastkowie policjanci odnotowali przekroczenie prędkości o 54 km/h.

Kierowcy już stracili prawa jazdy, zostali ukarani punktami i mandatami karnymi.

- Apelujemy, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych
– mówi. Asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

cywilne bmw (, #IP 0cceeb616a) Odpowiedz

jeśli mają nagrane tyle wykroczeń to trzeba dołożyć nie dopełnienie obowiązków policjantowi siedzącemu jako pasażer ponieważ kierowca w cywilnym bmw jest takim samym kierowcą jak inni i kolega pasażer powinien mu również zabrać prawko i.

Koenigsegg na ulicach Garwolina (, #IP 28069c7f75) Odpowiedz

Marzenie :) Może Car spotting Garwolin zostawiliby w spokoju białe Porsche, BMW i Maserati ;)