Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (26 listopada - 2 grudnia 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (26 listopada - 2 grudnia 2018 r.)

Aż siedem zdarzeń związanych z trwającym sezonem grzewczym! Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 26 listopada 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Trąbkach

Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze nr 17 w Trąbkach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Skoda Fabia i Opel Vectra oraz samochód dostawczy Volkswagen Transporter. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu akumulatorów i zakręceniu zaworu gazu oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego na ul. Kwiatowej w Łaskarzewie
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Kwiatowej w Łaskarzewie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wygaszeniu pieca. Następnie usunięto pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz sprawdzono przewód kominowy za po-mocą kamery termowizyjnej. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

27 listopada 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Wildze

Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 z drogą wojewódzką nr 801 w Wildze. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe: Kia Ceed i Volvo V50. Działania zastępów polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono akumulatory w pojazdach. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

28 listopada 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Goździku

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Goździku, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Renault Laguna. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu zaworu LPG. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

29 listopada 2018 r.

Tlenek węgla w budynku wielorodzinnym w Żelechowie

Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym wystąpieniu tlenku węgla w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Żelechowie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla w budynku przy pomocy detektora wielogazowego. Ze względu na stwierdzenie obecności czadu w powietrzu przewietrzono pomieszczenia, a właścicielowi zakazano użytkowania pieca do czasu wykonania przeglądu przez
uprawnione osoby. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego na ul. Królowej Jadwigi w Pilawie
Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Królowej Jadwigi w Pilawie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca i ugaszeniu źródła pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej. Następnie usunięto pozostałości sadzy z wnętrza komina. Ze względu na brak wyłazu dachowego w budynku, działania prowadzono przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Garwolinie
Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na zjeździe z obwodnicy Garwolina, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Meriva i Audi A3. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu zaworu LPG oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


30 listopada 2018 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Rębkowie

Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Rębkowie. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, a następnie usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

1 grudnia 2018 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Łaskarzewie

Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Łaskarzewie. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego i usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Sulbinach
Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Sulbinach. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości z wnętrza komina z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar budynku mieszkalnego w Samorządkach
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Samorządkach. Działania zastępów polegały na podaniu prądów wody na palące się poddasze i przekrycie dachu z zewnątrz, a następnie także od wewnątrz przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz z podnośnika hydraulicznego. Następnie przystąpiono do rozbiórki konstrukcji dachu i wnętrza poddasza, w celu dogaszenia pogorzeliska oraz monitorowano miejsce pożaru kamerą termowizyjną. Następnie uszkodzoną część dachu zabezpieczono folią. W akcji trwającej ponad siedem godzin uczestniczyło pięć zastępów PSP oraz dziesięć zastępów OSP.

Pożar budynku garażowego w Łucznicy
Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku garażowego w Łucznicy. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz dogaszania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Lucinie
Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Lucinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy OSP.

2 grudnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Garwolinie

Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Garwolinie, gdzie samochód osobowy marki Toyota Avensis zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Celejowie
Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Celejowie, gdzie samochód osobowy marki Honda Jazz zjechał z drogi i dachował. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia oraz odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.