Wiadomości z Garwolina

1 grudnia ruszyły dyżury zimowego utrzymania dróg

Dodano:
garwolin - 1 grudnia ruszyły dyżury zimowego utrzymania dróg

1 grudnia ruszyły dyżury zimowego utrzymania dróg. Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg pełnią dyżury całodobowo do 30 marca. O sytuacji na drogach powiatowych i kosztach zimowego utrzymania dróg poinformowali na poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jonczak i starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

W poniedziałek 3 grudnia w Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty powiatu garwolińskiego Mirosława Walickiego i dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Marka Jonczaka. W nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek przed południem warunki drogowe były bardzo trudne na skutek gołoledzi.
- Od 1 grudnia rozpoczęliśmy w Powiatowym Zarządzie Dróg całodobowy dyżur, który ma służyć monitorowaniu na bieżąco sytuacji jaka pojawiła się na drogach. Taki dyżur jest corocznie.
Służby PZD przystąpiły do likwidacji gołoledzi (2 grudnia) o 22.00. Do zwalczania lodowicy zostało użyte 6 jednostek sprzętu drogowego, tj. piaskarko-solarek. W dniach od 1 grudnia do 3 grudnia łącznie zużyliśmy do zwalczania śliskości na drogach powiatowych 130 ton 30%mieszanki piaskowo-solnej. Ubiegłej nocy było kilka zgłoszeń telefonicznych odnośne sytuacji na drogach –
mówił podczas konferencji prasowej starosta garwoliński Mirosław Walicki.

Włodarz poinformował, że problemy na drogach można zgaszać całodobowo pod nr telefonu: 503 061 998. W dzień i w czasie dni wolnych od pracy należy dzwonić pod nr: 25 685 26 40. Nie wszystkie drogi powiatowe są utrzymywane w czasie zimy w takim samym standardzie.

REKLAMA:


Pracownicy PZD posypywali chodniki w miejscach, które są objęte nadzorem PZD. Starosta zaapelował do administratorów budynków publicznych i osób prywatnych by zadbali o swój chodnik w czasie zimy.

Mirosław Walicki w poniedziałek kontaktował się z dyrektorem SP ZOZ Krzysztofem Żochowski, który przekazał mu, że nastąpił kilkunastoprocentowy wzrost zdarzeń, które mogły być związane z wystąpieniem gołoledzi – stłuczeń i złamań.

-  Powiatowy Zarząd Dróg posypuje wszystkie miejsca zgodnie z przyjętymi standardami. Są to oczywiście miejsca paraliżujące ruch, jak wzniesienia powyżej 4%, łuki, przystanki autobusowe, skrzyżowania tam gdzie zmiana prędkości może spowodować sparaliżowanie ruchu. Również podejmujemy działania, jeżeli otrzymujemy informacje od KPP i PSP, kiedy dojdzie do kolizji, czy wypadku. Dotyczą one miejsc, które nie są ujęte w w standardach zimowego utrzymania. Chodzi przede wszystkim o odcinki proste –
mówił podczas konferencji dyrektor PZD Marek Jonczak.

Dyrektor podał, że od 1 do 3 grudnia Powiatowy Zarząd Dróg zużył do utrzymania dróg i chodników 130 ton 30-procentowej mieszanki piaskowo solnej. Kosz tego materiału to 13 tys. zł. Koszty sprzętowe wyjazdu sześciu piaskarek to 12 tys. zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.