Garwolin Sport

Piłkarski weekend w Garwolinie! Turniej im. Jana Piesiewicza

Dodano:
garwolin - Piłkarski weekend w Garwolinie! Turniej im. Jana Piesiewicza

Tym razem o puchar i tytuł najlepszej drużyny powalczą młodzi piłkarze z rocznika 2009. W najbliższy weekend w Garwolinie odbędzie się XVI Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza. Wilga Garwolin w swojej grupie zmierzy się z drużynami z Warszawy, Łodzi i Siedlec.

Przez 15 lat w turnieju wzięło udział ponad 100 drużyn i przeszło 1000 zawodników. Wielu z nich właśnie w Garwolinie stawiało pierwsze kroki na turniejach i rozpoczęło swoją piłkarską karierę.

Turniej nosi imię Jana Piesiewicza – człowieka, który aktywnie uczestniczył w życiu Garwolina i zawsze dokładał wszelkich starań, by rozwijać swoją małą ojczyznę. Aktywność społeczną rozpoczął w komitetach obywatelskich, był przewodniczącym komisji rozwoju gospodarczego miasta, a w drugiej kadencji przewodniczącym rady. Przyczynił się do rozbudowy szpitala i  budowy hali sportowej. Mieszkańcy Garwolina pamiętają go jako osobę, która nigdy nie odmawiała pomocy i starała się działać dla dobra miasta. Rok po śmierci Jana Piesiewicza pracownik samorządowy Dariusz Zając wyszedł z inicjatywą stworzenia turnieju.

Tegoroczna XVI edycja turnieju odbędzie się 8 i 9 grudnia na hali sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Tradycyjnie zmaganiom młodych piłkarzy będzie się przyglądała rodzina Jana Piesiewicza, a jego wnuk Jan otworzy turniej honorowym kopnięciem piłki. Uroczyste rozpoczęcie imprezy odbędzie się 8 grudnia o 13:45.

W tegorocznej edycji turnieju weźmie udział 8 drużyn: gospodarze turnieju Wilga Garwolin oraz Stal Mielec, Polonia Warszawa, Pogoń Siedlce, Widzew Łódź, Ząbkovia Ząbki, Wisław Puławy i Hutnik Kraków.

Harmonogram rozgrywek

8 grudnia, sobota

11:00 – Wilga Garwolin – Polonia Warszawa – GRUPA I

11:40 – Widzew Łódź – Pogoń Siedlce – GRUPA I

13:45 – uroczyste otwarcie turnieju

12:20 – Ząbkovia Ząbki – Wisław Puławy – GRUPA II

13:00 – Hutnik Kraków – Stal Mielec – GRUPA II

14:00 – Wilga Garwolin – Pogoń Siedlce – GRUPA I

14:40 – Polonia Warszawa- Widzew Łódź – GRUPA I

15:20 – Ząbkovia Ząbki – Stal Mielec – GRUPA II

16:00 – Wisła Puławy – Hutnik Kraków – GRUPA II

 

9 grudnia, niedziela

08:00 – Wilga Garwolin – Widzew Łódź – GRUPA I

08:40 – Polonia Warszawa – Pogoń Siedlce – GRUPA I

09:20 – Ząbkovia Ząbki – Hutnik Kraków – GRUPA II

10:00 – Stal Mielec – Wisła Puławy – GRUPA II

10:40 – trening grupy naborowej Wilgi Garwolin rocznik 2014/2015

11:15 – mecz o VII miejsce

11:55 – zwycięzca grupy I – II zespół grupy II

12:40 – II zespół grupy I – I zespół grupy II

13:20 – mecz o V miejsce

14:00 – mecz o III miejsce

14:40 – finał

15:20 – wręczenie nagród i zakończenie turnieju

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Info a dzie aktualizacja (, #IP 9231a5301d) Odpowiedz

Na wszystkich portalach było info o turnieju ale zaden sie nie pokusił o to by napisac tez po jak sie potoczyło jakie były wyniki itp już nie wspomne o jakis zdjęciach itp Może kurier wie cos na temat turnieju?