Wiadomości z Garwolina

Dzieci dzieciom w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Dzieci dzieciom w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a już tej nocy Mikołaj przyniesie dzieciom prezenty pod poduszkę. Jednak nie każde dziecko może ten przedświąteczny czas spędzić w domu z najbliższymi. Niektórym maluchom przydarzyła się choroba i leczą się w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie. Świąteczną atmosferę podopiecznym szpitala stworzyły dziś przedszkolaki z Puchatkowa oraz pracownicy SP ZOZ.

Dzieci z Przedszkola Puchatkowo w Lipówkach odwiedziły dziś małych podopiecznych Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Przedszkolaki wręczyły rówieśnikom oraz nieco młodszym i nieco starszym dzieciom, pluszowe maskotki. Drobne upominki otrzymali też pracownicy Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Miłą niespodzianką dla dzieci były odwiedziny Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci – te, które lecza się w szpitalu i te, które zorganizowały akcję.

- Uczymy dzieci wrażliwości, empatii i organizujemy różne akcje, odwiedzamy domy spokojnej starości. W tym roku chcieliśmy odwiedzić dzieci ze szpitala, żeby przedszkolaki wiedziały, że nie każde dziecko na czas zbliżających się świąt może być w domu. Prowadzimy z dziećmi rozmowy na ten temat w przedszkolu i stąd zaproponowaliśmy taką akcję świąteczną - zbiórkę maskotek w przedszkolu na rzecz dzieci w szpitalu. Dzieci z różnych grup  w wieku 3,4 i 5 lat reprezentowali: Zosia, Marcelinka, Marlenka i Marcel
- mówi Agnieszka Głasek, dyrektor Puchatkowa.

Przedszkolaki przyjechały do szpitala pod opieką Agnieszki Zawady, Beaty Lipińskiej i Agnieszki Głasek.

REKLAMA:


- Bardzo dziękujemy za tę inicjatywę. Pobyt w szpitalu jest stresujący niezależnie od wieku. Oczywiście dla naszych małych pacjentów jest stresujący najbardziej i taka miła chwila, oderwanie od kłopotów, które dzieci przynoszą, związanych ich z chorobą jest szczególnie cenna i bardzo dziękujemy za to, że państwo taką inicjatywę przeprowadzili i naszym pacjentom taką inicjatywę podarowali – mówił do organizatorów akcji dyrektor SP ZOZ w Garwolinie.

- Piękna inicjatywa, która ma dużo pozytywnych efektów. Po pierwsze, uczy się dzieci wrażliwości na drugiego człowieka i odchodzenia od egoizmu, po drugie dzieci uczą się, że od pomysłu do realizacji jest długa droga. Widzą, że trzeba wykonać szereg czynności, żeby do tej realizacji doszło. A po trzecie jest to odczarowanie szpitala, który może być sympatyczny, przyjazny i nie należy się go bać. Przepiękna inicjatywa gratuluję przedszkolu i szpitalowi – mówiła dziś Iwona Kurowska, wicestarosta powiatu garwolińskiego.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 48

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dziwy mikołajkowe. (, #IP 0f25cf81b7) Odpowiedz

Aż dziwne , że Żochowski nie robił za św. Mikołaja, a Kurowska za jego PiS-śniezynke. Takie niedopatrzenie wkurzy presesa.

szpital (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

Kręcony niby-dyrektor, Vice- niedoszła burmistrz, brakuje jeszcze byłej premier, która niezdążyła dojechać- parada nieudaczników w garwoilnskiej klinice zdrowia tak szanowanej przez mieszkańców powiatu- brawo WY

Dzieci z przedszkola w szpitalu!!! (, #IP 930015106e) Odpowiedz

gdzie była piel.epidemiologiczna ,że pzowoliła ,żeby dzieci odwidziły szpital.? To muzeum ,że musza zwiedzać? A co pani kurowska ma do szpitala?.. Wszedzie ta sama sukienka...

lansik (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Przecież chodzi o lans a nie o dzieci!