Wiadomości z Garwolina

O demoralizacji i odpowiedzialności nieletnich – spotkania policji z uczniami

Dodano:
garwolin - O demoralizacji i odpowiedzialności nieletnich – spotkania policji z uczniami

Policjantka z KPP w Garwolinie spotkała się z uczniami ze szkoły nr 5 w Garwolinie w ramach rozmów o odpowiedzialności prawnej osób niepełnoletnich za popełniane czyny karalne. Kolejny ważny temat podjęty przez funkcjonariuszkę, to przestępstwa internetowe oraz bezpieczna droga do szkoły.

We wtorek 4 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie dzielnicowa z Komendy w Garwolinie przeprowadziła pogadankę z uczniami na temat odpowiedzialności osób poniżej 17 roku życia za popełniane czyny karalne. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, co oznacza termin demoralizacja, jakie przewinienia najczęściej są wynikiem nieodpowiedzialnych zachowań osób młodocianych i jakie grożą im za to konsekwencje przewidziane przepisami prawa.

REKLAMA:


Policjantka zwróciła również uwagę na problematykę przestępstw internetowych oraz poruszyła temat bezpiecznej drogi do szkoły. Zwieńczeniem spotkania były pytania uczniów kierowane do przedstawicielki służb mundurowych oraz możliwość sprawdzenia „sprzętu” policyjnego.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 40e327dcc3) Odpowiedz

No właśnie a jak ta pani policjantka się nazywa.kto pisał ten artykuł.jakiś psudo dziennikarz a redakcja może by coś poprawiła a nie tylko kopiuj-wklej

o jezu (, #IP b1fd6f8dfa) Odpowiedz

Kiedyś chociaż dzieci się nie czepiali ale statystyki muszą być widać dalej pompowane .

(, #IP 7d9da1dd67) Odpowiedz

Policjantka, dzielnicowa, funkcjonariuszka... przedstawiciel prawa itp itd - a czy ta przemiła i prześliczna kobieta ma jakieś imię???:)

Joanna? (, #IP 16eb6d992f) Odpowiedz

Taka cicha, skryta, a tu proszę, jaką karierę zrobiła, mimo że późno zaczęła. Ale pracowita była.