Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (3 - 9 grudnia 2018 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (3 - 9 grudnia 2018 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

4 grudnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Domaszewie

Po godz. 8.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Domaszewie, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe. Wszystkie osoby nimi podróżujące opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów straży i nie wymagały udzielenia pomocy medycznej. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ słup energetyczny, który po przybyciu Pogotowia Energetycznego został usunięty na pobocze. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Polnej w Garwolinie
Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Polnej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. Ze względu na brak wyłazu dachowego w budynku, działania prowadzono przy użyciu podnośnika hydraulicznego. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki w Garwolinie
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Garwolinie, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Citroen Xsara potrącił kobietę na przejściu dla pieszych, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

5 grudnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Celejowie

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Celejowie, gdzie samochód osobowy marki Daewoo Matiz zjechał z drogi i dachował. Wszystkie osoby podróżujące pojazdem opuściły go przed przybyciem zastępów straży. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży polegały na kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.
Nieprzyjemny i drażniący zapach w supermarketach w Maciejowicach i Sobolewie
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o rozlewisku nieznanej cieczy w supermarkecie w Maciejowicach, które powoduje nieprzyjemny i drażniący zapach w budynku. Wszyscy pracownicy i klienci opuścili sklep przed przybyciem zastępów straży nie zgłaszając żadnych dolegliwości. W pierwszej fazie działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych w celu zlokalizowania miejsca rozlanej substancji. Następnie przybyła na miejsce zdarzenia Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "WARSZAWA 6" organoleptycznie zidentyfikowała substancję jako kwas butanowy, zwany także masłowym. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły cztery zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęło identyczne zgłoszenie o rozlanej, nieznanej cieczy w supermarkecie w Sobolewie. Wszyscy pracownicy i klienci opuścili sklep przed przybyciem zastępów straży. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które uskarżały się na nudności i zawroty głowy. Następnie po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego stwierdzono że nie ma potrzeby poddawania ich hospitalizacji. W tym przypadku przyczyną uciążliwego zapachu był również kwas masłowy. W akcji trwającej trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP i cztery zastępy OSP.

REKLAMA:


6 grudnia 2018 r.

Pożar słomy w Dudce

Przed godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze bel słomy w Dudce. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i pięć zastępów OSP.

Zdarzenie drogowe przy ul. Sobieskiego w Garwolinie

Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Sobieskiego w Garwolinie, gdzie kierująca samochodem osobowym marki Fiat Seicento zjechała z drogi. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży polegały na odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu LPG w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Gocławiu
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gocławiu, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Suzuki oraz samochód ciężarowy marki Scania. Działania zastępów straży polegały na wykonaniu dostępu do kierującej samochodem osobowym przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przekazaniu kobiety zespołowi ratownictwa medycznego, lekarz stwierdził zgon. W akcji trwającej ponad jedenaście godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP i cztery zastępy OSP.

Pożar samochodu osobowego w Miastkowie Kościelnym

Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze komory silnika samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. Pożar został ugaszony przez kierowcę za pomocą gaśnicy proszkowej. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego. Dodatkowo auto sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar samochodu osobowego na ul. Czarna Droga w Trąbkach

Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na parkingu obok garaży na ul. Czarna Droga w Trąbkach doszło do pożaru samochodu osobowego marki Mazda. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu gazu w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zalany plac i magazyn w supermarkecie na ul. Kościuszki w Garwolinie
Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zalaniu placu i magazynu w supermarkecie na ul. Kościuszki w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na obniżeniu poziomu wody w zbiorniku na wodę opadową, poprzez jej wypompowanie. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

9 grudnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Gąsiorach.

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Gąsiorach, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Amarok oraz samochód ciężarowy marki Volvo. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 5cef2285fe) Odpowiedz

A taka ladna zielona ta Mazda byla😂😂😂😂😂😂. Ciekawe komu przeszkadzala